sybila3
15.04.14,14:56
prosím Vás doteraz mi fungovala tlačiareň super aj skener, všetko, od včera sa mi skenovanie stratilo a keď kliknem na ikonku v počítači tak nemám možnosť skenovania, už som 3x preinštalovala neviem čo s tým potrebujem veľa skenovať........
misoft
15.04.14,13:55
Skontroluj v systéme a odinštaluj všetko od tejto tlačiarne. Prečisti registre. Tlačiareň FYZICKY odpoj od PC (prepojenie káblom ak to tak máš). Začni inštalovať od začiatku (ak máš CD s ovládačmi) a riaď sa pokynmi! Najskôr sa inštalujú ovládače (z CD) a až na výzvu PC sa pripojí a zapne tlačiareň.
Dôvod, je jednoduchý. Pokiaľ máš tlačiareň pripojenú a odinštaluješ ovládače, po zapnutí tlačiarne PC a OS ju identifikuje a pokiaľ nenájde k nej ovládače, priradí jej v sebe uložené defaultné ovládače (a tie často nespolupracujú so zariadením na 100%). Okrem toho, pri inštalácii sa ti nainštaluje okrem ovládačov i obslužný software k zariadeniu a ním sa ovládajú funkcie zariadenia.
Ako príklad - z môjho multifunkč. zariadenia - ovládací software:
sybila3
16.04.14,10:20
ďakujem za radu, už som poriešila, po preinštalovaní mi tlačila ale stále sa mi nezobrazoval tento vyššie uvedený asistent cez ktorého skenujem, tak nakoniec som dala obnovu systému, od 9.4. čo mi zas vymazalo všetko čo som za celý týždeň spravila v účtovnom programe............ dá sa tam nejako nastaviť aby brala menej farby pri tlači dokumentov.
misoft
16.04.14,11:26
Nastaviť Kvalita rýchleho konceptu vo Vlastnosti pred vytlačením. Nespúšťaj tlačenie cez ikonku tlačiarne, ale kombináciou Ctrl+P a vyskočí okienko a tam potom vedľa názvu tlačiarne uvidíš to Vlastnosti.

Pridávam screen do odpovede.
sybila3
16.04.14,11:52
to mám nadstavené, ale predtým som mala 7780 a tam išlo nastaviť aj manuálne posunút na svetlejšie cez vlastnosti, tuto sa dá en koncept. dík