Stanka6
15.04.14,15:11
kupili sme auto mazdu a po 1 mesiaci nam začala svietiť kontrolka motora tak sme ho dali kuknuť a zistilo sa že budeme musieť vymeniť turbo čo stojí 1200 €.môžem ho reklamovať?dakujem za radu
Chobot
15.04.14,13:24
Keď to je nové auto, tak ho reklamujte v rámci záruky.

Ak si kupovala staré auto, tak prečo sa čuduješ, že sa na ňom niečo pokazilo? Ako mohol ten pôvodný majiteľ vedieť, že o mesiac sa na aute pokazí turbo?

Keby si ty predala auto a o mesiac príde nový majiteľ za tebou, že na aute prestal dobíjať alternátor, čo mu povieš? OK, kúpim vám nový alternátor?

A koľko rokov má tá mazda?
misoft
15.04.14,13:42
@Stanka6 - položila si tak trochu detinskú otázku - vraj, či je možná reklamácia? Každý výrobok má záručnú dobu, počas ktorej sa vyskytnuté poruchy, chyby a závady majú dať odstrániť - bezplatne!.
Takže ťa nemusí zaujímať, že turbo stojí 1200€ - pokiaľ sa chyba vyskytla do 6 mesiacov odo dňa kúpy = výrobná vada! Takže môžete kľudne odviezť vozidlo do autorizovaného servisu a uplatniť si záručnú opravu turba. Dokonca niekedy ani nie je potrebné prechádzať tortúrou s predajcom (pretože často to potom trvá dlhšie).
ivka70
15.04.14,13:50
ide o nove auto alebo auto pouzivane? kolko ma rokov?
jslancik
15.04.14,14:02
len ono to asi nie je nové auto. to by sa tak detinsky nepýtala.
misoft
15.04.14,14:11
Ale toto si v otázke NEUVIEDLA! Takže to NIE JE nové vozidlo! Vtedy reklamácia do úvahy nepripadá! Môžete len vyjednať zľavu , ak sa preukáže, že predávajúci vám predal vozidlo s vadou a vedel o nej. Inak - zacálujete.
"kupili sme auto mazdu a po 1 mesiaci nam začala svietiť kontrolka motora tak sme ho dali kuknuť a zistilo sa že budeme musieť vymeniť turbo čo stojí 1200 €.môžem ho reklamovať?dakujem za radu "
A druhýkrát
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html - Zadávanie otázok - bod 4!
jslancik
15.04.14,14:19
Na mna sa darmo rozculujes, ja som v tom nevinne
peterkos2
15.04.14,15:07
Pri kúpe si mala niekoho,kto sa v tom vyzná?Nebolo počuť pri vyšších otáčkach pískanie,nebodaj húkanie?Tá cena je privysoká-dnes sa menia repasované turbá-cena cca 300EUR.Ale servis zase nemá problém vypýtať za repas 1200.
Ale ty možno hovoríš o celkovej cene-celkové vyčistenie motora,zhodenie olej.vane,prečistenie mazacej sústavy,prietoková skúška,výmena turba...
buchač
15.04.14,15:37
Aký je to presný typ Mazdy ...najlepšie podľa papierov .
misoft
15.04.14,19:05
Sorry - nejako mi to ušlo..... holka neupresnila - toto bola okamžitá reakcia.... mea culpa.....