lucy164
15.04.14,15:52
Dobry den chcem sa spytat kratenie cestovnych nahrad za stravovanie ak mu bolo poskytnute bezplatne stravovanie sa krati pri tuzemskej ceste aj v intrvale od 5 do 12, 12-18 nielen nad 18 hodin?
ak dostava gastrolistok je mozne odratavat z naroku na stravne hodnotu ktoru mu poskytuje zamestnavatel (555 hodnoty gastrolistka)?
dakujem
Chobot
15.04.14,14:15
1. Áno, kráti sa aj pri ceste kratšej, ako 18 hodín. Tu nájdeš tabuľku s krátením stravného podľa časového pásma a podľa poskytnutej stravy:

http://www.porada.sk/t109877-stravne-a-vreckove-pre-tuzemske-a-zahranicne-pracovne-cesty-kratenie-stravneho.html

2. Nie, z gastrolístku nemôžeš odrátavať nič ani z nároku na cest. náhrady hodnotu gastrolístka. Gastrolístok (zabezpečenie stravy za pracovnú zmenu) a cestovné náhrady sú 2 úplne rozdielne veci. Nemôžeš to miešať ani kombinovať. Cestovné náhrady mu musíš vyplatiť v hotovosti (alebo na účet).
lucy164
16.04.14,03:28
ma narok aj na gastrolistok aj na cestovne nahrady zaroven?
Chobot
16.04.14,06:34
Ak v daný deň odpracoval na riadnom pracovisku viac ako 4 hodiny, tak má nárok na gastrolístok.

Ak v daný deň nepracoval v mieste výkonu práce, ale bol na pracovnej ceste, nárok na gastrolístok nevzniká, ale má nárok na cestnovné náhrady.

Buď alebo - jedno alebo druhé.

Existujú výnimky, kedy by mu vznikol nárok na oboje, ale v žiadnom prípade sa to nekompenzuje. Je to vtedy, ak v daný deň odpracuje na pracovisku viac ako 4 hodiny a následne ide v ten istý deň na pracovnú cestu. Vtedy dostane aj gastrolístok aj cestnovné náhrady. Cest. náhrady dostane podľa hodín strávených na pracovnej ceste.
lucy164
16.04.14,06:38
dakujem velmi pekne ...ja som si aj nastudovala vela vasich komentarov k tejto teme dakujem este raz