Miroslav Hudák
15.04.14,16:28
chcel by som sa opytat ze ci ma pravo mi dat zamestnavatel absenciu ak som bol darovat krv a potvredie mu doniesol hned v nasledujuci den, len mojmu veducemu vadi ze som mu v danny den neohlasil ze sa nedostavim do prace a tvrdi ze mi patri absencia i napriek potvdeniu
Tweety
15.04.14,14:49
Prekážka v práci Ti bola známa vopred, takže si mal povinnosť zamestnávateľa na ňu vopred upozorniť, čo si neurobil. Takže to môže brať ako porušenie PD.
Pozri si § znenie ZP.
§ 144
Spoločné ustanovenia o prekážkach v práci
(1) Ak je prekážka v práci zamestnancovi vopred známa, je povinný včas požiadať zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna. Inak je zamestnanec povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu.

(2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní.

(3) Ak má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez náhrady mzdy, zamestnávateľ je povinný mu umožniť odpracovanie zameškaného času, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.
veronikasad
15.04.14,15:26
Išlo o plánovaný alebo mimoriadny odber krvi ? Vedele si o prekážke v práci ?
Katy a R
15.04.14,15:29
Ja osobne si myslím, že absenciu ti nedá ... ale zaslúžil by si si!
je také ťažké zavolať, alebo poslať minimálne SMSku - ak by to aj bolo súrne?
Ale minimálne "čierny bod" uňho budeš mať!