lostomatos
15.04.14,19:05
ahojte,
chcem sa opytat, ci som povinny platit clo a dph za balik z usa, aj ked som za tovar neplatil ani cent.
ide o vyuzitie gift code a celkova hodnota tovaru je cca 450 usd + postovne 50 usd, mam vsak potvrdovaci mail a fakturu na 0.0 usd.

dakujem!
peterztrnavy
15.04.14,17:19
dph sa rata z faktury (pytaju aj vypis z uctu o danej platbe) a z toho sa to rata. clo to iste
lostomatos
15.04.14,17:23
ok, takze vlastne neplatim nic?
dakujem.
bodliak
15.04.14,17:58
Nemusia tvojej faktúre uveriť, zistia si obvyklú cenu na internete a vyrúbia clo a DPH.
lostomatos
15.04.14,18:01
mam ju v tele mailu, zoberiem so sebou comp a ukazem im ju. to snad ako dokaz staci.
dakujem
bodliak
15.04.14,18:11
Takých faktúr by si každý narobil plný harddisk...
lostomatos
15.04.14,18:20
ja ju nemam na hardisku, ale v mailovej aplikacii, kde je uvedeny odosielatel, prijemnca, hlavicka firmy, vsetko...nemoze to byt predsa o tom, ze colnik si svojvolne urci, co je dokaz a co nie...
dakujem
bodliak
15.04.14,18:29
Ja Ti pošlem mail, že je to dar a príde ti to od Obamu z Bieleho domu, obama@whitehouse.gov
A budeš to mať tiež v mailboxe.

Colník môže mávnuť rukou, ale to skôr pri cene do 50 Eur. Pri 500 si pekne zgustne.
lostomatos
15.04.14,18:32
aha, takze vlastne vsetky faktury, ktore odovzdavam napr. danovakom moze vlastne spalit, lebo sa kludne daju sfalsovat? trochu cudne, nie?
bodliak
15.04.14,18:49
Áno, aj faktúry, ktoré predložíš, môžu byť falošné. A aby sa neodrbkávalo úplne bez obmedzenia, robia krížové kontroly.
Asi si ešte nemal daňovú kontrolu. Pichnú prstom do kopy faktúr a musíš predložiť zmluvy, dodacie listy, papiere od dopravnej firmy, výpisy z účtu, všetko musí do seba zapadať ako mozaika.
A keď narazíš na blba, tak ani to nemusí stačiť.

A ty mu budeš tvrdiť, že dar zadarmo... Takých by bolo.

Takto ti to zhrniem:
Hope for the best and prepare for the worst.
lostomatos
15.04.14,19:21
ok, ved uvidim.
kazdopadne, ak sa inak nebude dat, tak nech si to tam kludne nechaju, ako vravim, nestalo ma to ani cent, bol to skor taky bonus.