hiugo
15.04.14,18:48
Dobrý deň, ahojte. Vedel by mi niekto preložiť môj abstrakt do angličtiny. Termín odovzdania mám vo štvrtok a akosi som neodhadol svoje schopnosti a každá sekunda mi je teraz dobrá. Dúfam, že sa nájde niekto ochotný. Samému mi to nie je príjemné takto otravovať ľudí. Ďakujem vopred.

Tu je text:

priezvisko, meno: Zmeny krajiny v území obce Hriňová. [Diplomová práca]. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre. Fakulta prírodných vied. Školiteľ: RNDr. Lucia Šolcová, PhD. Stupeň odbornej kvalifikácie: Magister geografie v regionálnom rozvoji. Nitra : FPV, 2014. .. s.

Cieľom diplomovej práce je komplexná geografická charakteristika územia mesta Hriňová so zameraním sa na jeho historický vývoj a súčasné využitie územia, ktoré je typické svojou zachovalou historickou krajinnou štruktúrou. Svojím charakteristickým disperzným typom osídlenia sa radí do Lazovej oblasti Slovenského Rudohoria a Krupinskej planiny, podpolianskej podoblasti. Práca je tvorená 10 hlavnými kapitolami. Jadro práce predstavuje fyzickogeografická charakteristika a humánnogeografická charakteristika územia spolu s analýzou zmien krajinnej štruktúry. Fyzickogeografická charakteristika sa zaoberá analýzou prírodných pomerov územia (lito-, morfo-, klíma-, hydro-, pedo-, bio-,) spolu s ochranou prírody. V humánnogeografickej charakteristike je opísaný historický vývoj sídla, stav a štruktúra jeho obyvateľstva a hospodárska stránka územia. Práca tiež analyzuje zmeny krajinnej štruktúry územia v období rokov 1847 – 1956 – 2013, porovnáva výsledky z jednotlivých rokov a vyvodzuje závery.

Kľúčové slová: Hriňová. Disperzné osídlenie. Využitie krajiny. Lazy. Zmeny krajiny


Matricia
15.04.14,17:16
ahoj, prelozim ti to, napis mi na Matricia@azet.sk a posli mi zadanie, ja ti ho preposlem vo Worde
hiugo
16.04.14,12:32
Písal som Ti už včera,ale asi si si to ešte nevšimla alebo neviem. Dúfam, že to platí :)
Matricia
16.04.14,15:18
Ano,aj som ti odpisala na tvoj email, ale som ta nezastihla na internete