veronika.02
15.04.14,19:08
Od 10.4.2014 platí aj na Slovensku zákon, ktorý sťahovanie stanovuje ako nelegálne. Nemám problém si kúpiť originál CD hudobného interpreta, alebo požičat film z DVD požičovne, hry nehrávam, ale napáda ma jedna otázka čo ma zaujíma. S manželom veľmi často pozeráme známe americké seriály, ktoré sa bežne vysielajú na amerických televíziách ( Walking dead, Big bang theory ... ). Priznám sa, že od 10.-teho mám trošku blbý pocit sťahovať seriál, ked je to už oficiálne nelegálne, a hrozia pokuty. Nerada by som platila 1000 eur pokutu. Ale čo myslíte ako to je v prípade sťahovania seriálu, ktorý (niektorý) nikdy nevyjde na DVD ??? Môžem mať z toho problémy? Ved nikoho neokrádam, kedže je to bezne dostupný seriál v amerických TV....a napadla ma ešte jedna otázka....Situácia : niekto si stiahne film, príde mu pokuta, rýchlo si uteká ten film kúpiť originál DVD do mesta ( radšej platiť 50 eur za film ako 1000 pokutu ), dá sudcovi dôkaz, že to dané DVD originál vlastní a chcel si spraviť len kopiu - ako by to uspelo ???? Dakujem za vaše názory
bodliak
15.04.14,17:10
Keď má DVD, načo ťahal kópiu z netu ?
Akože naše súdnictvo je hrozné, ale až tak snáď nie.
veronika.02
15.04.14,17:22
Tak povedzme, že ten film si chcú požičat rodičia, ale nemajú DVD prehrávač ? Tak DVD si človek kúpil, originál vlastní, tak sa mi zdá normalne, že si ho stiahne a požičia ho známemu...
erik555
15.04.14,17:30
bodliak
15.04.14,17:41
Tak povedzme, že ten film si chcú požičat rodičia, ale nemajú DVD prehrávač ? Tak DVD si človek kúpil, originál vlastní, tak sa mi zdá normalne, že si ho stiahne a požičia ho známemu...
Tak nech si rodičia pozrú film u detí.
Alebo to si potom každý, komu film požičajú, môže spraviť kópiu pre vlastnú potrebu ? ... keď má originál v ruke ?
arizona
15.04.14,17:52
Cele je to na hlavu!!!! Dalsie bu-bu-bu, ako bola pred nedavnom ACTA...

Kazdy clovek, co vlastni PC, mobil, ci nejaky hudobny prehravac,ma urcite stiahnute nieco na cierno...

Ja som mala napr. do nedavna plnu bananovu krabicu DVD a CD. Pri stahovacke som to vyhodila, ze ved to mam predsa na HDD, tak na co to skladovat?:rolleyes:
veronika.02
15.04.14,17:54
Mňa ale hlavne zaujímajú tie seriály....hudbu počúvam minimálne a film si pozrieme raz za polroka a nemám problém si zaplatiť 2 eurá v požičovni....
misoft
15.04.14,18:32
Ja to naznačím takto: Ak si čas od času niečo stiahneš - nepôjde po tebe žiadna polícia - ty si pre nich malá ryba. To skôr pôjdu po takých, ktorý sťahujú vo veľkom (vysoký traffic) - poskytovateľ to zistí podľa počtu a objemu prenesených dát. Po takých pôjdu, pretože tí často toto potom aj ďalej šíria a - žiaľ - ešte aj predávajú. Takí sú nebezpeční a po nich sa bude skôr pátrať.
Chobot
15.04.14,20:22
Celú republiku nemôžu zatvoriť...
misoft
16.04.14,12:07
Celú republiku nemôžu zatvoriť...
Ale môžu :D - oplotiť ostnatým drôtom.
No ja by som skôr iných oných zatváral, je ich menej, sú známi a sú poväčšine na jednom mieste - budeže to úspora drôtu.....