bebikamt
16.04.14,06:45
dobry den. chcem dat okamzitu vypoved lebo som si nasiel druhu pracu. som zamestnany vyse roka. prosim ako mam postupovat lebo do starej firmy uz nechcem ist. dakujem
avalik
16.04.14,05:10
No najprv si ujasni co chces... ci podat vypoved alebo skoncit pracovny pomer dohodou.

Vypoved mozes dat s dvojmesacnou vypovednou lehotou - ak pisomnu vypoved dorucis do konca aprila, pracovny pomer ti skonci 30.6.2014.

Alebo chces skoncit pracovny pomer dohodou - t. j. skoncis v den kedy sa so zamestnavatelom dohodnes - cize dorucis zamestnavatelovi pisomny navrh a on ho bud schvali alebo nie.
-------------------------
doplnenie:

bebikamt (Dnes 09:13) aha no pekne. takze tam budem musiet makat asi zadara lebo vo vypovednej mi asi nezaplatia a budu sa vyhovarat. ozaj a co by sa stalo keby som urobil 3xA, musia ma prepustit? a ake by to mohlo mat nasledky? dakujem

Ak das vypoved, tak ako som pisala vyssie, od 1.7.2014 skoncis ci sa zamestnavatelovi bude pacit alebo nie

Na tvojom mieste by som sa snazila s terajsim aj s novym zamestnavatelom dohodnut na vhodnom termine. Ak by dohoda s terajsim zamestnavatelom nebola mozna skontroluj si este pracovnu zmluvu, ci tam nemas uvedenu nahradu zamestnavatelovi ak nezotrvas pocas plynutia vypovednej doby u zamestnavatela. Dalsia vec je ak do konca vypovednej doby nezotrvas u zamestnavatela, moze si zamestnavatel uplatnit voci tebe nahradu pripadnej skody, ktora by mu tym vznikla na sude.
jslancik
16.04.14,05:11
v prvom rade - výpoveď dohodou NEEXISTUJE.

v druhom rade - do starej firmy musíš ísť. Buď sa DOHODNETE na ukončení pracovného pomeru DOHODOU, alebo sa nedohodnete a budeš tam musieť chodiť ešte pár mesiacov (výpovedná doba).
bebikamt
16.04.14,06:10
no pekne. takze tam budem musiet makat asi zadara lebo vo vypovednej mi asi nezaplatia a budu sa vyhovarat. ozaj a co by sa stalo keby som urobil 3xA, musia ma prepustit? a ake by to mohlo mat nasledky? dakujem
bebikamt
16.04.14,06:13
aha no pekne. takze tam budem musiet makat asi zadara lebo vo vypovednej mi asi nezaplatia a budu sa vyhovarat. ozaj a co by sa stalo keby som urobil 3xA, musia ma prepustit? a ake by to mohlo mat nasledky? dakujem
jslancik
16.04.14,06:14
keď nebudeš robiť dobre, tak sa budú mať na čo vyhovárať... A prečo by ti nemali zaplatiť? Výpoveď nie je dôvod na nepracovanie ani na neplatenie.
bebikamt
16.04.14,06:34
no nie kazda firma... ozaj a ako s tymi Ackami ?
avalik
16.04.14,11:07
doplnilasom odpoved