mondes
16.04.14,09:24
Ahojte, ak mám bločky za drobný nákup, napr. za kanc. potreby, alebo z drogérie, ktoré účtujem do N a uplatňujem si DPH, tak viem, že smerujú do oddielu B3 v KV. Ale je potrebné zadávať pri účtovaní partnera? Doteraz to nebolo potrebné a nedávam ani teraz, ale istota je istota. Ďakujem.
tictac7
16.04.14,07:28
keďže do B3 idú doklady sumárne, jednou sumou, nie je potrebné zadávať každého jedného partnera z každého bločku :-)
AdrianaA
16.04.14,07:32
pozor na bločky z ERP, ktoré majú náležitosti faktúry. Tie idú do B2.
mondes
16.04.14,07:46
Prosím ťa a aké sú to napr. bločky? Veď keď tak pozerám napr. na bloček z PHM, tak je na nej všetko, ako na faktúre, t.j. Dodávateľ, dátum, číslo suma s rozpisom na základ a DPH. A viem, že tento bloček ide do B3. Teda čo musia mať naviac bločky, ktoré idú do B2? Poradíš? Ďakujem veľmi pekne.
AdrianaA
16.04.14,07:49
musí tam byť aj odberateľ s IČ DPH, cenaza jednotku , množstvo, sadzba dane a pod. Pozri náležitosti faktúry v zákone. Bežné bločky neobsahujú údaj odberateľ. Takže tie do B3.
mondes
16.04.14,07:57
Jaj, jasnačka, na odberateľa som zabudla. :-) To bude asi hlavný rozdiel, či ten bloček pôjde do B2, alebo B3, lebo ostatné náležitosti vo väčšine dokladov z ERP sú. Vďaka, pomohla si mi, vyššie dávam bodík. :-)
demeter
16.04.14,13:11
Chcem sa spýtať,ak doklady z ERP,účtujem každý zvlášť do peňažného deníka,tak mi aj v KV program vypíše každý zvlášť môže to tak byť.Ďakujem!!
tictac7
16.04.14,13:23
vo výstupe zo sofu - v tabuľke na Tvoju kontrolu máš preto každý blok zvlášť, aby si si to vedel skontrolovať. Akonáhle dáš exportovať xml, tam Ti to dá sumárne, neboj sa.