kicsi
16.04.14,08:39
Predal som svoje použité auto. Nový majiteľ ma chce dať na súd, pretože sa na aute objavujú vady. Môže to urobiť? Vedel, že kupuje použité auto. Ako môžem brať zodpovednosť za skryté poruchy auta?!
alaya1
16.04.14,06:58
Mali ste su spisat kupno predajnu zmluvu a tam stav auta zhodnotit.
Mila123
16.04.14,06:59
aká bola cena auta?
terezamaria
16.04.14,07:00
Vždy sa dá dohodnúť, keď sa chce. Pokiaľ vyskakujú po krátkom čase závažné závady, tak bolo auto len "povrchne" opravené, aby sa predalo. Určite stojí za zváženie dohoda, lebo súdne trovy budú oveľa vyššie ako prípadná zľava na auto, aby si ho mohol dať opraviť.
bodliak
16.04.14,07:12
Jedine, že by kupujúci dokázal, že si o vadách vedel a zámerne ich pri predaji zatajil. Ak si vady aj nespomenul, ale sú vzhľadom na vek a používanie obvyklé, tak mu ani to nepomôže.
Takýchto prípadov je čoraz viac.
"Bububu, chcem zľavu XXX Eur, inak vás dám na súd."

Ale ak si bol pred mesiacom v servise a tam ti povedali, že na aute ktoré má 60.000 km odchádza prevodovka a bude ju treba komplet vymeniť, tak si to mal pri predaji dať do zmluvy medzi vady, s ktorými bol kupujúci oboznámený. Lebo to obvyklé nie je.
arizona
16.04.14,07:38
Ake stare je to auto? Ako dlho po predaji zacal reklamovat? Ake poruchy sa vyskytuju?
Chobot
16.04.14,08:53
Tu je rovnaký problém z opačnej strany. Nie je to náhodou tvoje auto?

http://www.porada.sk/t241941-vada-na-aute-1-mesiac-po-kupe-je-mozna-reklamacia.html

A nie si náhodou tá istá osoba??? Mne to príde veľmi podozrivé, že rovnaký problém sa vyskytne v priebehu 2 dní a vždy sa niekto zaregistruje na porade, zadá otázku a viac sa neozve. Mám silný pocit, že si z nás niekto robí srandu.