domi06
16.04.14,10:19
Dobry den!

Znamy mal exekuciu co mal aj zapisany na liste vlastnictva.Cely dlh ako aj trovy splatil osobne u exekutora 02.2013.( dal len prijmovy doklad), po vyplatenia dlhu pisali list exekutorovi aby ukoncil exekuciu a aby vymazal exekucne zalozne pravo na LV. Odpoved bola taka ze ked sud vyda ukoncene uznesenie ,vtedy bude exekucia ukoncena. Vo veci nepohlo nic, a boli aj na sude osobne informovat sa , tam povedali ze vo veci este nebolo konane, mal napisat urychlenie sudneho konania.Do dnesneho dna , vobec nedostali nic , ziadne vyrozumenie zo sudu , do kedy je, alebo kolko dni ma zo zakona na rozhodnutie sud v danej veci? Chceli brat hypo na dom ,ale dovtedy kym nie je vymazana exekucia maju ruky zviazane.Prosim , poradte kde alebo kam sa maju pohnut?? Dakujem za odpoved!
Chobot
16.04.14,08:23
Súd nemá určenú lehotu, dokedy musí byť vytýčené pojednávanie. Je to podľa zaťaženosti súdov. Niektoré procesy, ktoré trvajú roky či desiatky rokov sa riešia sťažnosťou v Štrassburgu. Treba len čakať, kedy súd rozhodne.
domi06
16.04.14,08:32
dakujem za odpoved,tak asi sa nepotesia.
Bednarova J
16.04.14,08:35
Po ukonceni exekucie vymozenim si poziadajte o konecne vyuctovanie exekucie, to je kolko ste zaplatili opravnenemu a kolko exekutorovi. V takom pripade uz nie je dovod blokovat vas majetok, pokial ho este exekutor neodblokoval porusuje zakon 233/1995 Z.z. a sposobuje vam skodu. Mozete sa so staznostou obratit na Slovensku komoru exekutorov, alebo MSSR.
domi06
16.04.14,08:55
velka vdaka, aj oni uz mali na mysli zajst za advokatom a riesit konecne,lebo nase sudy a exekutori su na h....!!
Bednarova J
16.04.14,09:04
pracovala som aj u exekutora aj na MSSR, kto vie kto im to na sude povedal, urcite nie sudca, a ci to ziadali oficialne, alebo iba telefonom...
domi06
16.04.14,09:56
na sude v informacnom kancelarii ,alebo ako to mam nazvat dali im info , boli tam osobne, pytali sa ci je vo veci konane, ta pani " strasne ochotna"( viacej zaujimala sa o kamoske co tam mala) povedala ze este nie ,lebo ma toho vela sud. a potom pytali sa na to ci sa to nejak neda zrychlit, ze ano maju napisat list. Napisali ,co aj poslali doporucene,je ktomu uz viac cca pol roka.