slavkask
16.04.14,11:09
dobry den bola som na policii vypovedat ako svedok a obvineny urobil zo mna akoze obvinenu a policii dal vypoved ze si mysli ze ten skutok neurobil on ale ja moze klamat na policii ak je to nepodlozene ohovaranie,
Bednarova J
16.04.14,09:14
§ 345 / 1 Trestny zakon
(1) Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
bodliak
16.04.14,09:17
§ 345 / 1
preto sa trestné oznámenia dávajú na "neznámeho páchateľa", aj keď máte v ruke jeho občiansky...
slavkask
16.04.14,09:59
ale ak som na policii povedala ze je to ohovaranie policajt povedal ze on povedal ze pocul ze ja som agresivna a bijem poskodeneho a obvineny ktory bol je nevinny a ak by som chcela dat trestne oznamenie za ohovranie trva to dlho,poradte mi moze ma niekto do spise na policii ohovarat sposobom pocul som ze jedna povedala atd?
misoft
16.04.14,11:39
To tzv. "počul som..." je svedectvo z druhej ruky a na to by polícia NEMALA prihliadať, pretože to nie je výpoveď svedka, je to sprostredkované a nepodložené svedectvo.
V tvojom prípade - podať tr. ozn. na neznámeho páchateľa (už radili), pre tr. čin krivej výpovede, tr. čin ohovárania.