lydinka
04.04.06,20:45
Ahojte poradaci, prosím vás vie mi niekto poradiť?
Po ročnom prevode v MRP DOSS mi v knihe ostatných záväzkov zostali nahodené aj záväzky už zaplatené v roku 2005. Mám ich tam nechať alebo to mám zmazať?
Ak ich zmažem /teda tie zapalténé/ prečísluje mi to automaticky kniho ostat. záväzkov?
Ďakujem
Muška
05.04.06,13:27
Lydinka, neprečísluje, zostanú Ti poradové čísla, tak ako si ich mala.
Ja to riešim tak, /pretože na začiatku roka tam mám minimum neuhradených záväzov, že to celé zmažem a tie nezaplatené znovu nahodím.

A ďalšia chyba, ktorá tam je, že pri uzavretí roka, sa Ti do "Počiatočných stavov" nahodia iba záväzy z prijatých faktúr a zostatok ostatných záväzkov sa tam neprevedie - tak si to mrkni a oprav si počiatočný stav, podľa konečného stavu /z výkazu o záväzkoch/ podľa predchádzajúceho roka.
lydinka
05.04.06,13:54
Lydinka, neprečísluje, zostanú Ti poradové čísla, tak ako si ich mala.
Ja to riešim tak, /pretože na začiatku roka tam mám minimum neuhradených záväzov, že to celé zmažem a tie nezaplatené znovu nahodím.

A ďalšia chyba, ktorá tam je, že pri uzavretí roka, sa Ti do "Počiatočných stavov" nahodia iba záväzy z prijatých faktúr a zostatok ostatných záväzkov sa tam neprevedie - tak si to mrkni a oprav si počiatočný stav, podľa konečného stavu /z výkazu o záväzkoch/ podľa predchádzajúceho roka.

Velmi pekne dakujem MUSKA