IZA111
16.04.14,18:00
Mam známeho, ktory ma problem s alkoholom, ale este ako tak pod kontrolou.
Ma kamarata, ktory ho ma neustale v zuboch, robi mu prieky kde sa len da. Dnes to vyvrcholilo tym ze ho opil a poslal pracovat k elektrickému navijaciemu zariadeniu. Sukromnemu, nie v podniku. Ak by tam spadol a sa navinul, výsledok je iba jeden.
Dobre sa na tom kamarat zabaval. Problem je ze za vsetkym hladaj zenu. Poradkynu na taketo zakernosti.
Ma niekto neaky napad ako odstavit takýchto zlomyselnikov od ich aktivit? Alebo ako vôbec voci nim zakrocit?
---------------- doplnenie
moj zmamy je dospely dost, len sa zamotal v zivote, nezamestnanost, city, rodicia,.. Ma problem, riesi ho cez alkohol, ale nie je celkom na dne s tym pitim, iba ho treba podrzat. Problem je odlepit od neho jeho kamatata s este zlomyselnejsou kamaratkou
Mila123
16.04.14,16:06
prepáč, ale kamarát je nesvojprávny?
nemá pevnú vôľu?
nevie odhadnúť riziko?
alebo nechápem vzniknutú situáciu?
predpokladám, že máte aspoň 18 rokov (nie spolu, ale každý samostatne)
panamaus
16.04.14,16:40
moj zmamy je dospely dost, len sa zamotal v zivote, nezamestnanost, city, rodicia,.. Ma problem, riesi ho cez alkohol, ale nie je celkom na dne s tym pitim, iba ho treba podrzat. Problem je odlepit od neho jeho kamatata s este zlomyselnejsou kamaratkou

Tož každý si to dno predstavuje inde :D
IZA111
16.04.14,16:46
to nie je odpoved na riesenie. Hladam riesenie ako sa zbavit praktik takýchto nepríjemných ludi, jedna sa o priame susedstvo, neda sa len tak odist a vec je vyriesena. Musi predsa existovat neaky tah na nich. Takyto ludia utocia vsade tam kde sa da nieco ziskat, cize nie len na oslabených. Preto radu prosim ak niekto ma.
panamaus
16.04.14,16:59
Riešenie je strašne jednoduché :

IGNOROVAT

(akurát že ich MUSÍ ignorovať ten tvoj "známy, čo má alkohol pod kontrolou" :D )

PS
Kedže má volebné právo ( a spoluvyberá nám "najlepšiu možnú vládu" ), určite je dosť inteligentný, aby si poradil aj s týmto !!!!
arizona
16.04.14,17:09
Kamaratov z mokrej stvrte a este k tomu susedov tazko rozdelis. Mozes mu ako tak dohovorit,ale pri najblizsej prilezitosti /flaske/ sa rychlo daju do kopy...
Najviac by si mu asi pomohla, keby si ho prehovorila,aby sa siel liecit z alkoholizmu.Potom bude rozmyslat striezvejsie a mozno sam usudi, ze takychto kamaratov zo svojho zivota vyluci...
IZA111
16.04.14,18:10
Ano je to riesenie, riesenie je aj keby si nasiel pracu a prekonal zmomene srdce. Dohovaranie rady, to vsetko bezi. Ja sa vsak stale pytam ako na zlomyselnost tych dvoch, ich "skvele " napady uplatnuju aj na iných ktory nie su im prave po chuti. Na toto by som chcela odpoved.
IZA111
16.04.14,18:16
volebne pravo ma. Volit mozes len tych co su v predpise. Ale inak. Stale potrebujem radu na tych dvoch, lezu poriadne na nervy sirsiemu okoliu. Preto sa tolko pytam na riesenie.
arizona
16.04.14,18:34
A co ti poradit? Bud im dohovor,alebo im posli dvoch holohlavych, ktori ich trochu vyplasia .-)
Braňo
16.04.14,18:52
nikto do neho alkohol neleje-iba sám, a ak je aspoň trochu duševne spôsobilý nebude pod vplyvom ovládať nejaký stroj. nerozumiem spojeniu núti ho pracovať pod vplyvom alkoholu - to je akože nadriadený?
buchač
16.04.14,18:59
No schválne .....
Daj vek zúčastnených ...
Prípadne aj lokalitu - okres postačí ...
Mesto alebo dedina ...
Veľa to vypovie ...napovie..
arizona
16.04.14,19:54
Aj tak nechapem, co chces riesit. On je dospely, svojpravny, ma narok si sam rozhodnut s kym sa bude stykat a s kym nie.
kukučka
16.04.14,20:15
Dať ich na pranier, ale to chce odvahu, alebo byť poriadne nasrdený.
To znamená dať im najavo, že konajú nečestne a zlomyseľne a spomenúť
aj možné dôsledky ich konania. Verejne, za prítomnosti kamarta a čo najväčšieho počtu svedkov. Takých, čo ťa podporia. Dokážeš to?
Ing. Ľubomír Janoška
17.04.14,04:47
"Ma problem, riesi ho cez alkohol, ale nie je celkom na dne"

Keď rieši problém cez alkohol, tak JE na dne.

Ak mu chcete skutočne pomôcť, vysvetlite mu, že je závislý a ak sa sám nedokáže prinútiť k abstinencii, má sa ísť liečiť.
Nepýtajte si tu návod, ako upratať psychopata, aby sa nesprával ako psychopat. To sa nedá. Dá sa pomôcť závislému k abstinencii.
dmc
17.04.14,07:18
Uz prve vetne spojenie vela napovie

"Mam známeho, ktory ma problem s alkoholom, ale este ako tak pod kontrolou"

Ten kto ma problem z alkoholom ho takmer NIKDY NEMA POD KONTROLOU. Prave to- "ze to ma pod kontrolou " je ta najvecsia brzda a problem. Nech ide kamarat na protialkoholicke liecenie a ked sa s neho vrati vylieceny tak aj sam pride na to ze sused je "DOBRAK" a treba ho "IGNORE"
IZA111
20.04.14,18:41
OK chvilu som tu nebola. Som zvedava ci sa Ti bude dat na to zareagovat. Ti zlomyselnici maju medzi 60 az 70 rokov. Znamy ma cca 35 rokov.
IZA111
20.04.14,18:42
Dohovorenie v nich vyvola zabavu a na holohlavých nemam zaludok
BXLmiami
20.04.14,18:47
No tak jediná šanca je,že mladý dostane rozum.
buchač
20.04.14,20:19
Tak to ma teda podrž ...
To je na tom asi fakt zle , keď s ním je takto vydrbávané ...
bettylou
22.04.14,00:38
na svete existuje jedna krásna vec a volá sa, milá IZA111, tolerancia. čiže tvoja sloboda končí tam, kde začína sloboda iných ;)
srska
22.04.14,04:11
:-)
bettylou
23.04.14,15:46
alkoholik, voči alkoholu pevnú vôľu nemá, je to príznak tejto nevyliečiteľnej choroby, ktorá spôsobuje chemické zmeny v mozgu