Andrea Lechanová
16.04.14,19:15
Kupili sme dom, po prebrati sme zistili že nepovedali presne informácie z čoho je postavena pristavba domu, teraz ju musime zburat a nanovo postavit.
Aj ked kupnej zmluve sme mali napisane ze nas maju informovat o všetkom a dokonca aj znalcovi hovorili ze nie je z valkov ale s tehal pristavba,možeme ich dat na sud, ze zatajili skutocnosti.
Mila123
16.04.14,17:17
máte vyhotovený súdno - znalecký posudok? a v ňom je uvedené, z čoho sa stavalo? alebo aký znalec sa vyjadril? písomne? alebo iba tak? ústne?
Andrea Lechanová
16.04.14,17:33
znalecky posudok, ktory sa vybavoval pre hypoteku, a dokonca aj na realitnej stranke nič o valkoch nepisalo.
arizona
16.04.14,17:35
A preco ju musite zburat? To je v takom zlom stave?
Kupovali ste od povodnych majitelov? Lebo ak oni dom kupili, mozno naozaj nevedeli z akych materialov je postaveny...
arizona
16.04.14,17:37
RK si nema ako overit material domu, oni pisu iba to, co im povedia majitelia. Ale rozhodujuce je, ze v znal.posudku mate uvedeny iny material. Mozno by ste vytlkli nejaku dodatocnu zlavu...
Andrea Lechanová
16.04.14,17:44
nie, ale vedeli o tom a dokonca teraz ked sme im hovorili že je to s valkoch tak sa tvarili že co sa taku sprostost pitam,ze hej a ze jej muž to opravoval postupne ale jedna stena je chytena a vyzera ze spadne ked tam mali nabytok nebolo to vobec vydiet, da sa vobec sudit s nimi alebo sa to neoplati, može to byt na dlho ?
arizona
16.04.14,19:52
Kebyze je ta stena na spadnutie, tak by ste to urcite zbadali aj na obhliadke.To sa mi nezda...mate v zmluve uvedene, ze ste sa s domom a jeho stavom oboznamili? Tak moc nenarobite. Skor by ste nieco dosiahli , kebyze sa sudite preto, ze uviedli klamlive udaje o materialoch na stavbe, vedome vas uviedli do omylu. Taktiez sa mozete obratit so staznostou na znalca, ktory vypracoval zly ZP. Ale to, ze vyhrate, nik vopred nevie, je to 50 na 50
dmc
17.04.14,05:16
Pokial mate v ruke znalecky posudok a v tomto su nepravdive udaje asi by som oslovil v prvom rade znalca - ako je mozne ze znalec urcil iny druh materialu zlozenia steny. Prave NA TO je tu znalec. Vyhovorky ze znalcovi to povedali "domaci" nijako neobstoji pretoze prave znalec a jeho znalecky posudok ma obsahovat opis zlozenia stien a je na znalcovy akou metodou to dosiahne. To ze niektory znalci robia znalecke posudky "od oka" sa nemusi znalcovi vyplatit.