majajel
17.04.14,08:20
dcera odmieta poradit, ne pracu, sama vychovava dieta, nema byt, je nekriticka, obvinuje rodicov
ivka70
17.04.14,06:21
toto je pekne konstatovanie ...
mas aj nejaku otazku?
Mila123
17.04.14,06:23
z čoho žije:?
Chobot
17.04.14,06:26
No však je maliarkou, tak asi maľuje byty...
alaya1
17.04.14,06:31
Ak odmieta vase rady, tak jej neradte.
ivka70
17.04.14,06:35
mozno ma rodicovsky pripevok
ivka70
17.04.14,06:35
A z coho obvinuje rodicov?
Mila123
17.04.14,06:37
z 200 € sa dá vyžiť? možno v Zaježovej
taiko
17.04.14,06:40
Napisala si velmi malo na to aby sa dalo poradit. Nevieme ziadne okolnosti ani rodinne pomery.
Beruc do uvahy len to co si napisala, by som povedal, ze neradte jej, nesudte ju a ak ma sama nejaky napad, co so sebou a so svojim zivotom, tak ju podporte. (Pisem podporit, nie vyriesit za nu jej problemy.)
korela
17.04.14,07:23
Je tu potrebný otáznik? Mne nechýba, v zadaní je všetko potrebné. Ak, tak skôr tri výkričníky ako súcit s rodičmi, dcérou a dieťaťom. Rodinná kríza.
Živiť sa kultúrou nikdy v dejinách nebolo jednoduché. Dnes to riešia mnohí ľudia z VŠVU ďalšiou aktivitou úplne inou akú vyštudovali, ale živí ich to. Intelekt a nadanie ide dočasne bokom, siaha sa aj po triviálnej práci. Ale živí ich to. Žiadna hanba.
Je to jej cesta. Ak je maliarka, musí mať dostatok kreativity a estetiku v sebe, ktorá má dnes našťastie uplatnenie v širokom zábere a je žiadaná. Iba si zatiaľ neuvedomuje možnosti.
Všetko zlé, je na niečo dobré. Neskôr sa jej to pretaví do tvorby, ako každému úspešnému umelcovi. Takéto obdobia sú daňou umelcov za úspech.
Potrebuje silu ducha, možno podporu, alebo naopak hodiť ju do vody.
Nečakajte, choďte sa poradiť vy, rodičia. Možno by sa mala stíšiť, aby sa dostala do svojho vnútra. Možno je nesmierne unavená v súčasnosti zo všetkého a aj vy.
arizona
17.04.14,07:31
Pokial byva v tvojom dome a zivis ju,mala by respektovat aj tvoje pravidla,ci vypocut si radu.
Ak to odmieta a nevyhovuje jej to, je predsa dospela,nech sa odstahuje a zariadi si zivot podla seba...ina rada ma nenapada
kopretinka
17.04.14,08:47
a čo sa o ňu staráte? to je jej život,ako si zariadila,tak má.
korela
17.04.14,09:09
Nepovažujem to za komentár, poznám mladých ľudí z tejto komunity zrejme viac ako vy ostatní. Aj v rodine. Vôbec to nemajú jednoduché a najmä v dnešnej dobe sa presadiť. Absolventom niekedy nepomôžu ani kontakty, ani umelecké zázemie rodičov, ktoré má veľkú silu. Ani už počiatočné úspechy v Amerike.
Mohla by som uviesť konkrétne prípady, ale toto mesto je príliš malé. K triviálnej práci, je síce jednoduchá, ale výnosná oveľa viac ako vo vyštudovanom odbore.

Veď to vidíte sami, že niektoré skladby nie sú schopní niektorí kvalitní ľudia presadiť ani v RTVS. A to sa ťahá veľmi dlho. To je tak, ak niekto kope iba za svojich.
Ak budete mať niekto skúsenosti s prijímačkam na VŠ umeleckého smeru, potom môžete hodnotiť. Stačí sa pozrieť na obrazovku, každodenne tie isté tváre, pritom netušíme, koľko je skutočne kvalitných hercov na Slovensku. Ešte horšia situácia je s moderátormi. To nie je môj osobný pohľad.
Ľudia sa držia v médiách mnohí tí, ktorí tam už dávno nepatria, ale držia ich tam, lebo sú ich. Pritom sú dávno za zenitom a nemajú tú sebakritiku v sebe, aby sa stiahli do úzadia.

Nakoniec, ja som poradila, ak dcéra nespolupracuje, určite to má svoju príčinu, rodičia sú starší, majú, dúfam, väčší nadhľad nad vecou, ale i to sa dá ťahať iba do určitého momentu. Preto som poradila, aby nečakali a išli oni hľadať cestu k vhodnému a nebolestivému riešeniu cez odbornú radu odbornej nezainteresovanej osoby. Ale aj tam si treba vedieť veľmi dobre vybrať, na koho sa obrátia. Pretože ak niekto dokáže sledovať Panelák niekoľko rokov kontinuálne, tak je to dosť výpovedné.

Môj príspevok, dovolím si tvrdiť, bol určite lepší, ako prvé nedôstojné reakcie, síce v komentoch, ale sú to tiež príspevky k téme.