mackova
04.04.06,22:08
Vedel by niekto kde by som našla automobil a presný popis príslušenstva, ktoré je základné vybavenie auto a čo mámm potom počítať navyše ako technické zhodnotenie.
KEJKA
04.04.06,21:16
pre mňa nepresná otázka.
Zaujíma ta to z hľadiska DPH? Asi nie, ale v zákone o DPH máš vymenované, čo je príslušenstvo a nie je pri OA nárok na odpočítanie DPH.
Z hľadiska DP - ak kúpiš auto, tak všetko, čo je predmetom kúpy je základné prípadne rozšírené vybavenie, ale je to súčasť ceny.
A keby si to kúpila postupne, tak sa môže stať, že tie isté veci ti presiahnu sumu 30 tis. Sk za rok, a teda budeš to musieť pridať k OC auta ako t.z.
Preto radšej upresni otázku.
Rovno poviem, že zimné pneumatiky nepovažujem za t.z. auta.
Bavi
04.04.06,21:56
pre mňa nepresná otázka.
Zaujíma ta to z hľadiska DPH? Asi nie, ale v zákone o DPH máš vymenované, čo je príslušenstvo a nie je pri OA nárok na odpočítanie DPH.
Z hľadiska DP - ak kúpiš auto, tak všetko, čo je predmetom kúpy je základné prípadne rozšírené vybavenie, ale je to súčasť ceny.
A keby si to kúpila postupne, tak sa môže stať, že tie isté veci ti presiahnu sumu 30 tis. Sk za rok, a teda budeš to musieť pridať k OC auta ako t.z.
Preto radšej upresni otázku.
Rovno poviem, že zimné pneumatiky nepovažujem za t.z. auta. Súhlasím... Ale podľa daňových poradcov prvé zakúpené zimné pneumatiky sa majú brať ako t.n., lebo zvyšujú kvalitu OA. (Len si nepamätám podľa akého usmernenia). Podľa mňa je to tiež postavené na hlavu.
KEJKA
05.04.06,11:25
Súhlasím... Ale podľa daňových poradcov prvé zakúpené zimné pneumatiky sa majú brať ako t.n., lebo zvyšujú kvalitu OA. (Len si nepamätám podľa akého usmernenia). Podľa mňa je to tiež postavené na hlavu.
viem o tom tvrdení, ale nemá to oporu v zákone.
Ja vždy poviem, že ak to auto uvidím jazdiť naraz na 8 pneumatikách, tak to ako t.z. dám, ale inak nie.
:) :p :D
Zita5
05.04.06,11:51
Vedel by niekto kde by som našla automobil a presný popis príslušenstva, ktoré je základné vybavenie auto a čo mámm potom počítať navyše ako technické zhodnotenie.

Ty musíš v prvom rade vedieť , že čo je technické zhodnotenie :
považuje sa napríklad výmena alebo doplnenie súčastí automobilu za podmienky , že sa zmení účel použitia automobilu alebo sa zmenia jeho technické parametre .
Napr. výmena benzínového motora za naftový ......

Za technické zhodnotenie sa nepovažuje napr. výmena motora za iný typ , ktorý bude rovnako výkonný ako pôvodný motor , z dôvodu , že pôvodný sa už nevyrába .Alebo výmena karosérie za karosériu rovnakého druhu , alebo výmena kolies za kolesá rovnakých parametrov.
Tu ide vlastne o obnovoenie pôvodných funkcii a parametrov MV. Tieto výdavky je možné považovať za opravu . Za technické zhodnotenie sa podľa mňa teda nepovažujú výdavky spojené s obnovou pôvodných vlastností MV, bez ohľadu na cenu takýchto výdavkov .

TZ je napr. aj doplnenie základnej výbavy o: antiblokovací systém , ťažné zariadenie , doplnenie airbagu, tónované sklá , zabezpečovacie zariadenie, automatická prevodovka, elektrónové disky kolies, elektrické ovládanie okien , viacstupňová prevodovka, prídavné osvetlenie,katalyzátor,klimatizácia,opierky hlavy, lakťové opierky, čalúnenie interiéru, delené zadné sedadlo , ostrekovač reflektrov, otváracie strešné okno,,centrálne zamykanie, vyhrievanie skiel, nosič batožín a podobne .

Práve preto sa robí tak , že ak sa kupuje vozidlo , čo sa dá tak sa vtesná do obstarávacej ceny , čiže cena je akoby za celok bez rozpisu ......dá sa aj tak ......aby už potom nefigurovalo doplnenie výbavy .