berta78
17.04.14,09:15
Dobry den,rada by som Vas poprosila o radu. pred casom som sa rozisla s mojim dlhorocnym priatelom.mam na svoje meno napisane dve auta.jedno je nepojazdne a on sa ho chysta predat,druhe uziva a udajne ho pozical zamestnancovi,ktory na nom sposobil nehodu.o nehode som sa dozvedela po uplynulej lehote 15 dni,az ked mi prisla posta z poistovne,ako spoluucast.okamzite som to isla riesit,prizvala som aj expriatela,aby dolozil technicky preukaz.pri vypisovani formulara,som do kolonky sofer,nedala nic,lebo jeho zamestnanec je udajne nezvestny..s expriatelom nezijeme spolu uz skoro rok a stale na moje naliehanie,aby si auta prepisal na seba, zavadza ma a nie je ochotny ani mi vydat potrebne doklady potrebne na prepis.ma odobrany aj VO.riesila som to aj na policii,tam si ma len posuvali hore dole a ziadnu radu mi nevedeli poskytnut.dalej uvadzam,ze som nanho koly inej zalezitosti podala trestne oznamenie,kde som uviedla,ze auta nie su moje,len su na mna pisane.v jednej poistovni mi rastie dlh za nezaplatenie poistky na auto,ktore je v havarijnom stave a ani ho neuzivam,stale mi narastaju vydavky za auta,ktore su sice pisane na mna,ale ich neuzivam a ani ich nemozem nijakym sposobom vyradit z evidencie,koly jeho nespolupraci.. velmi pekne Vas prosim o radu. dakujem.
Chobot
17.04.14,07:38
Nuž, čo si si nechala naložiť na krk, to tam máš.

Možno by pomohlo, keby si priateľovi pohrozila, že ak to nevyrieši, tak nahlásiš autá ako odcudzené aj s originál dokladmi (hádam len nejakú kópiu dokladov máš...).
berta78
17.04.14,11:05
dakujem za odpoved chobot
.na policii som vsak pred casom vypovedala,ze auta nie su moje.su len na mna pisane..uy som zistila,ze s pravdou daleko nezajdes..prosim,kebd ma niekto podobnu skusenost,alebo dalsie rady?dakujem
buchač
17.04.14,11:22
Ale šak riešenie je vcelku jednoduché .

Ak si si istá svojou pravdou a máš potrebné dôkazy ???
Veď mu napíš slušný list , kde uvedieš svoje požiadavky a aj nejakým termínom ( cca 15 dní ) . Ten list pošleš samozrejme doporučene . Musí ale fakt slušný z jedného dôvodu - ak by si použila zlé vyjydrovanie nejakou formou výstrahy , tak sa to dá použiť proti Tebe ako vyhrážanie .
Takže pošleš písmo a keď dotyčný nezareaguje , tak bez výstrahy podať trestné oznámenie za používanie cudzej veci ( vlastné slová - zvyšok je v Trestnom poriadku ) a to môžeš dať na políciu alebo príslušnú prokuratúru ...Osobne by som políciu z toho vynechal a rovno šup na podateľňu prokuratúry.

...a keďže si už podala trestné oznámenie v inej veci , tak mu to len priťaží ...
berta78
17.04.14,12:30
dakujem za odpoved)