Dudáš
17.04.14,11:36
Mila123
17.04.14,09:46
všetky
Tweety
17.04.14,09:57
Zákon o účtovníctve
§ 35
Uchovávanie a ochrana účtovnej dokumentácie
(1) Účtovná jednotka je povinná zabezpečiť ochranu účtovnej dokumentácie proti strate, odcudzeniu, zničeniu alebo poškodeniu. Účtovná jednotka je tiež povinná zabezpečiť ochranu použitých technických prostriedkov, nosičov informácií a programového vybavenia pred ich zneužitím, poškodením, zničením, neoprávnenými zásahmi do nich, neoprávneným prístupom k nim, stratou alebo odcudzením.
2) Účtovná jednotka je povinná uchovávať účtovnú dokumentáciu počas doby ustanovenej v odseku 3. Na nakladanie s účtovnou dokumentáciou sa vzťahujú všeobecné predpisy o archívnictve.

(3) Účtovné záznamy sa uchovávajú takto:

a) účtovná závierka, výkazy vybraných údajov z účtovných závierok podľa § 17a a 22 a výročná správa počas desiatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú,
b) účtovné doklady, účtovné knihy, zoznamy účtovných kníh, zoznamy číselných znakov alebo iných symbolov a skratiek použitých v účtovníctve, odpisový plán, inventúrne súpisy, inventarizačné zápisy, účtový rozvrh počas piatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú,
c) účtovné záznamy, ktoré sú nositeľmi informácie týkajúcej sa spôsobu vedenia účtovníctva a ktorými účtovná jednotka dokladuje formu vedenia účtovníctva (§ 31 ods. 2) počas piatich rokov nasledujúcich po roku, v ktorom sa naposledy použili,
d) ostatné účtovné záznamy počas doby určenej v registratúrnom pláne účtovnej jednotky tak, aby neboli porušené ostatné ustanovenia tohto zákona a osobitných predpisov.
JM1968
17.04.14,12:47
Ked som vyraďovala, nechala mi tu milá pani od archivárov tvz."zoznam vecných registratúrnych záznamov bez znaku hodnoty A" a tam sú takého lehoty uloženia pre pers.a mzdy :
evidencia dochádzky,dovoleniek-3roky, Dohody o prac.činnosti 10 rokov,Výplatné listiny 10 rokov,čo sa týka dane zo záv.činnosti všetko 10 rokov, mzdové listy 50rokov, osobné spisy zamestnancov 70 rokov od narodenia zamestanca, nemocenské poistenie-dávky,prihlášky 10 rokov (aj MD a RD), podklady k mzdám 5 rokov, kukla by som sa aj do zákona o archíve 395/2002 a vyhlášky 628/2002...ktovie čo tam zase pomenili...