kekelka
04.04.06,22:48
Zaregistrujte sa na http://notebook.GustoNetwork.com/index.php?mid=612540 a ked zozeniete dalsich 18 ludi co sa tiez zaregistruju v prospech vas mate vraj notebook zadara. Nic za to nedate tak to skuste, skusam to tiez:-)))):rolleyes: :D :o
duficek
04.04.06,21:09
dufam ze kazdemu je jasne, ze vam nikto ziaden notebook neda !
podobnymi registraciami sa zbieraju udaje dovercivych osob (vsak im verite ze dostanete notebook ze?)....databaza ma vysoku cenu potom, preda sa nejakej sikovnej firme, ktora vam potom moze poslat obalku s velkou vyhrou, akurat ze kvoli potvrdeniu vyhry si musite zavolat na audotext a ziadne peniaze nedostanete, iba YX tisicovy ucet od telekomu. dostanete plechovy klucik od auta, ktore ste zarucene vyhrali, len si musite kupit nasu lacnu nepotrebnu encyklopediu a dostanate sa do zrebovania atd.....a je dalsich vela moznosti ako taku databazu vyuzit....
duficek
04.04.06,21:12
Zaregistrujte sa na http://notebook.GustoNetwork.com/index.php?mid=612540 a ked zozeniete dalsich 18 ludi co sa tiez zaregistruju v prospech vas mate !!!! vraj !!!! notebook zadara. !!!!! Nic za to nedate !!!!! tak to skuste, skusam to tiez:-)))):rolleyes: :D :o
vraj? no....
nic za to nedam? - poskytnem zdarma nejakej divnej firme svoje udaje, ktore sa daju pekne zneuzit, pre niekoho nic, pre mna dost!
kekelka
04.04.06,21:15
Neviem ci je to tak kamarat takto ziskal kameru a toto je tiez oficialna stranka a clovek za vyskusanie nic neda. A ja som dostala registraciou v Rimmeli spiralu (viem je to neporovnatelne). No je na kazdom nech sa rozhodne ci to vyskusa alebo nie. A ja za seba hovorim ze to skusam a potom dam ked tak vediet ako to dopadlo:-)))
kekelka
04.04.06,21:21
vraj? no....
nic za to nedam? - poskytnem zdarma nejakej divnej firme svoje udaje, ktore sa daju pekne zneuzit, pre niekoho nic, pre mna dost!



Udaje typu meno, priezvisko, adresa, tel. cislo si kazdy kto chce uplne legalne stiahne z tel. zoznamu, alebo cez kataster, alebo cez orsk, alebo zrsr, atd... Na vsetkych tychto verejnych listinach sa tieto udaje nachadzaju a su pristupne teoreticky aj prakticky uplne kazdemu. No kazdy mame na to iny nazor.... Prajem pekny den
KEJKA
04.04.06,21:42
Neviem ci je to tak kamarat takto ziskal kameru a toto je tiez oficialna stranka a clovek za vyskusanie nic neda. A ja som dostala registraciou v Rimmeli spiralu (viem je to neporovnatelne). No je na kazdom nech sa rozhodne ci to vyskusa alebo nie. A ja za seba hovorim ze to skusam a potom dam ked tak vediet ako to dopadlo:-)))
no ja som špirálu nedostala, ale zato mi pravidelne chodia ponuky a súťaže a rôzne výzvy od "mojej" Rimmelky... Dosť ostro som sa ohradila, lebo som ani kod nemala, tak mi ho poslali aj bez špirály, zasa som sa ohradila, teraz je nejaký čas pokoj....
nemám to rada...
duficek
04.04.06,21:59
Udaje typu meno, priezvisko, adresa, tel. cislo si kazdy kto chce uplne legalne stiahne z tel. zoznamu, alebo cez kataster, alebo cez orsk, alebo zrsr, atd... Na vsetkych tychto verejnych listinach sa tieto udaje nachadzaju a su pristupne teoreticky aj prakticky uplne kazdemu. No kazdy mame na to iny nazor.... Prajem pekny den
ano, ale udaje nie su pokope.
"tvoj" registracny formular obsahuje vsetky udaje na jednom mieste, je uplne aktualny, navyse s pridanou hodnotou "dovercivej" osoby. opakujem, takato databaza ma ovela vacsiu hodnotu ako spisanie nejake databazy z telefonneho zoznamu=pracne+neuplne+neadresne.

inak mas pravdu, nic za to nedas, iba svoje osobne udaje (ktovie mozno nabuduce prilozis aj cislo kreditnej karty...), mozno o rok dostanes zase do schranky oznamenie o vyhre, vyhras loteriu, vyhras auto...len budes musiet niekam zavolat, uhradit manipulacny poplatok alebo nieco podobne, doveryhodne a prides o par tisic korun...to uz nebude zadarmo....
kolko myslis ze ta firma ma tych cca 20 000 sk notebookov, dostala mnozstvenu zlavu alebo si chce znizit danovy zaklad? mozno par stastlivcom posle nejaky notebook, nech sa este nazbiera viac ludi do databazy. za notebooky utrati radovo stotisic, databazu preda za miliony....

spirala od rimmel je pekny priklad, ale tam ponukana "cena" je v ramci moznosti nakladov na poslanie...teda sa aj realne posiela. ale dal by som odstrihnuty nechcet do ohna, ze pri posielani letaciku/registracneho formulara na internete bolo drobuckym pismom uvedene, ze podpisana osoba suhlasi so spracovanim osobnych udajov pre marketingove ucely firmy....
durisovad
05.04.06,05:03
Stara mudrost hovori, ze zadarmo byva najdrahsie....
bepo
05.04.06,05:21
Zatiaľ jediné čo oddiaľ dostaneš určite zadarmo je vírus,ani to neotvárajte
Chobot
05.04.06,06:05
...a toto je tiez oficialna stranka a clovek za vyskusanie nic neda. ...

Čo je to podľa Teba "oficiálna stránka"? Že je prístupná na internete? Dnes si za pár šupiek ktokoľvek môže zriadiť bez problémov nejakú stránku s akýmkoľvek obsahom. Nevieš, kto za touto aktivitou stojí. Vieš, že je to len nejaká spoločnosť alebo jednotlivec, ktorá/ý má doménu gustonetwork.com.

Inak tam môžeš vyhrať aj 19´ Monitor Samsung::eek:
http://flatscreen.gustonetwork.com/
alebo prehrávač Apple iPod::eek:
http://ipod.gustonetwork.com/
alebo Sony portable PlayStation::eek:
http://psp.gustonetwork.com/
alebo hudobný systém Sonos::eek:
http://sonos.gustonetwork.com/

Takže ak tomu tomu stále veríš, môžeš sa zaregistrovať ku každému produktu.:rolleyes:

Je to na Tebe, ale pamätaj, že sme Ťa varovali!:cool: :cool: :cool:
Evaman
05.04.06,06:45
Zaregistrujte sa na http://notebook.GustoNetwork.com/index.php?mid=612540 a ked zozeniete dalsich 18 ludi co sa tiez zaregistruju v prospech vas mate vraj notebook zadara. Nic za to nedate tak to skuste, skusam to tiez:-)))):rolleyes: :D :o

Asi mám dnes len zlý deň :eek: lebo ináč na takéto niečo nezvyknem reagovať , ale toto ma fakt rozčúlilo ! :mad:

Skúšať nič nebudem a TY sa môžeš zaregistrovať hoci aj 100 krát..:D
M3G
08.04.06,17:02
Nemám rád pyramídové hry žiadneho druhu a už vôbec nie na serióznej stránke ako je porada.sk :mad:

Inak prečo je pyramída s "y", viac by sa mi páčila piramída....
pavel9
07.05.06,18:00
Čudujem sa, že sa ešte nechávate "nachytať" na niečo, čo Vám ponúkajú "zadarmo". Veď ak sa trošku zamyslíte nad tým, notebook má hodnotu od 25.000SKK a viac.
Ešte ste neprrišli na to, že Vami poskytnuté údaje, aj tie e-mailové adresy sú cenné? Ak si pozorne prečítate aspoň základy počítačovej bezpečnosti, prídete na to, že aj za akože neškodnou prílohou dá nainštalovať softvér tvz. spyware, čiže špionážny, tak niekto bude môcť zistiť aké stránky si prezeráte, s kým komunikujete a pod.Vidím že to, čo je akože zadarmo berieme hneď často si neuvedomujúc aké cenné informácie o sebe odovzdávame.
DanielaSL
07.05.06,18:46
No už tej kekelke toľko nenadávajte....iste to neurobila so zlým úmyslom.
Viera Klimentová
23.09.08,05:47
Ani neviete, ako ste ma všetci potešili. práve včera mi naradostená priateľka povedal, že mi večer pošle e-mail, aby som ho poslala ďalším piatim a dostanem notebook.
Nemám rada takéto ponuky a nikdy na ne nereagujem. O to viac ma mrzí naivnosť mojej priateľky. Nepresvedčila som ju ani argumentami. Upozorním ju však na Vašu stránku a dúfam, že ju väčšina presvedčí.
ErikaDP
23.09.08,06:29
Ani neviete, ako ste ma všetci potešili. práve včera mi naradostená priateľka povedal, že mi večer pošle e-mail, aby som ho poslala ďalším piatim a dostanem notebook.
Nemám rada takéto ponuky a nikdy na ne nereagujem. O to viac ma mrzí naivnosť mojej priateľky. Nepresvedčila som ju ani argumentami. Upozorním ju však na Vašu stránku a dúfam, že ju väčšina presvedčí.
Ano, zas nas otravuju takymito SUPER ponukami, ja som tiez vsera dostala ponuku na notebook len za to ze odoslem mail dalsim priatelom. Len neviem, ci to bude platit, ak mail sice odoslem ale mojim nepriatelom ( lebo priatela by som s touto hlupostou neotravovala).
Fero11
23.09.08,06:41
Ak odosles 5 nepriatelom, tak notebook ti zoberu :D:D:D
Jara
23.09.08,06:48
Aj tak je fajn, že to sem kekelka dala do Porady. Myslím, že aj to je pre niektorých dobrá rada, keď si prečíta túto diskusiu. Potom sa nebude musieť čudovať, že odiaľ niekto vedel jeho údaje, keď bude mať plnú poštovú schránku ponukových letákov.
dalid
23.09.08,07:54
ale ste jej pokazili radost.... :)
poisonkatka
23.09.08,07:58
tento tyzden ten mail s notebookom zadarmo nejak koluje :-) dalsi hoax
willma
23.09.08,10:50
a koluje aj dalšie na najznámejšom chatovom serveri, tak ma nasrdil úvod citujem: "Ahoj Takze konecne som sa dostala na internet tak posielam ti uz tu adresu na ten slovensky eshop plus nejake informacie.",
že som odpísala nasledovné:

ad jedna: KEDY SME SI POTYKALI

ad dva: NEOTRAVUJ

a len tak na okraj a po tretie ZNÁMYYYYYYM (pre vysvetlenie hrubica jak vyšitá) :-)

síce mi to bude asi figu platné, ale aspoň sa mi uľavilo
Chobot
23.09.08,11:07
a koluje aj dalšie na najznámejšom chatovom serveri, tak ma nasrdil úvod citujem: "Ahoj Takze konecne som sa dostala na internet tak posielam ti uz tu adresu na ten slovensky eshop plus nejake informacie.",
že som odpísala nasledovné:

ad jedna: KEDY SME SI POTYKALI

ad dva: NEOTRAVUJ

a len tak na okraj a po tretie ZNÁMYYYYYYM (pre vysvetlenie hrubica jak vyšitá) :-)

síce mi to bude asi figu platné, ale aspoň sa mi uľavilo

TO si písala e-mailom? Ak áno, tak si si spravila medvediu službu. Len si im potvrdila, že tvoja e-mailová adresa je aktívna, tak u zaradia do databázy. A budeš dostávať ešte viac e-mailov. Na takéto spamy nesmieš vôbec odpovedať. Nikto ich nečíta - im ide len o e-mailovú adresu.;)
Martin Mocko
23.09.08,11:26
TO si písala e-mailom? Ak áno, tak si si spravila medvediu službu. Len si im potvrdila, že tvoja e-mailová adresa je aktívna, tak u zaradia do databázy. A budeš dostávať ešte viac e-mailov. Na takéto spamy nesmieš vôbec odpovedať. Nikto ich nečíta - im ide len o e-mailovú adresu.;)

Jo..presne tak. Ked odpovieš, tak sa zdrama zúčastníš na zlosovaní nejakého SPAM serveru o hodnotné spamy :D
willma
23.09.08,11:47
TO si písala e-mailom? Ak áno, tak si si spravila medvediu službu. Len si im potvrdila, že tvoja e-mailová adresa je aktívna, tak u zaradia do databázy. A budeš dostávať ešte viac e-mailov. Na takéto spamy nesmieš vôbec odpovedať. Nikto ich nečíta - im ide len o e-mailovú adresu.;)


Jo..presne tak. Ked odpovieš, tak sa zdrama zúčastníš na zlosovaní nejakého SPAM serveru o hodnotné spamy :D kľudne nech si tam chodí čo len chce, pozerám tam len tak raz za štvrťrok ak mi to vôbec napadne, schránku som mala len pre ten jeden portál. Na serióznu komunikáciu mám iné adresy :D:D:D
Martin Mocko
23.09.08,11:51
kľudne nech si tam chodí čo len chce, pozerám tam len tak raz za štvrťrok ak mi to vôbec napadne, schránku som mala len pre ten jeden portál. Na serióznu komunikáciu mám iné adresy :D:D:D

Toto odporúčam. Ja tak frčím už veľmi dlho a naozaj som sa zbavil 90% spamu. Jeden mail mať na nejakom komerčnom portáli - kôli všelijakým registráciám, kde vyžadujú mail. A jeden seriózny na komunikáciu...