somoskojfalu
17.04.14,19:36
Ahoj, zaujima ma, ci je tu niekto kto sa zivi vlastnou tvorbou. Nemam na mysli klasicke podnikanie, ale nieco ako hand made alebo nieco podobne.
Ake boli vase zaciatky a cely priebeh vasim podnikanim.
Dakujem
maped
17.04.14,18:09
veľa ľudí považuje ručne vyrobené veci za veci nepotrebné tzv. lapače prachu. Myslím si, že s tým sa neuživíš, dá sa to robiť ako doplnkové privyrábanie a uspokojenie svojej výtvarnej činnosti. Mne sa ručná práca páči, no niektoré veci si
viem urobiť aj sama, podľa toho to posudzujem - prajem veľa tvorivých nápadov :)
lujza.j
17.04.14,19:05
myslím, že hand made na SK....nie je ocenené...málo kto zato pustí peniaz....myslím, že na prilepšenie ano...inak si to ja neviem predstaviť....momentálne robím doma určité veci z domácej kozmetiky-žiadna chémie pre seba a pre okolie, robila som aj keramiku, náušnice...sviečky...za všetkým, je robota , čas, ale pre mňa v prvom rade že ma to baví.....ale ked niekto vie, že v ikea...kúpi šalicu na čaj za pár centou...nedá za ručne robený hrnček 10e....ktorý má napríklad pre mňa "dušu".....
duves
17.04.14,19:12
Nedá, koketoval som okolo tvorby s vitrážou, nula bodov. Teraz sa realizujem inak. Chodievam často spavať okolo polnoci, ale viem prečo.
arizona
17.04.14,19:15
Vlastna tvorba je dost siroky pojem...

Ale myslim, ze je to skor pre zabavku a privyrobenie,ako na uzivenie.
Mozes skusit najskor ako privyrobenie, ak by sa ti ksefty rozbehli, mozes sa zacat tym aj zivit
korela
18.04.14,01:25
Prakticky všetko čo vyrobíš doma je hand made. Ide o to, čo by to bolo, či prepotrebné včelárčenie, alebo výroba drevených predmetov. Koľko drevených hračiek sa ujalo vonku, u nás sa ani nepredávajú. Každý navlieka koráliky, pritom ak si muž, tak tam je bezodná diera na podnikanie. Nejaký stroj dokúpiť a ideš, nielen na prilepšenie. Ale musí to byť estetické, oplatí sa zadať návrh odborníkovi. Rovnako práca s kovom, s plechom. Pozri, koľko vecí sa dováža. Ešte aj psie búdy, to je na hanbu Slovenska. Všade rovnaké lavičky a la Baumax a pod. Nehovoriac o iných materiáloch, ktoré sú na Slovensku k dispozícii. Koľko ľudí vyváža svoje veci zásadne von aj z dôvodu, aby sa to tu neprebralo.
korela
18.04.14,01:31
Treba si veriť, mať plán s pevne stanoveným dátumom a pracovať. Ak budú tvoje výrobky konkurencie schopné, verím, že budú, nevidím dôvod, aby si za rok , dva nezamestnávala už svojich ľudí.
Kam sa pozriem, slovenské obchody s činnosťami, ktorým sa tu mnohí venujú, obsadzujú veselo Česi. Ja to nechápem.
korela
18.04.14,01:39
Áno, ale nazabúdaj, že budú vždy ľudia, ktorí hľadajú originály a nie masovku (keramika). Treba si určiť cieľovku a vedieť si zapýtať. Tiež máme doma niekoľko keramických kúskov, tie v Ikei nedostať. Jeden dokonca na zákazku od chalana, čo išiel na prijímačky na ŠUPKu. Žiadny gýč.
lujza.j
18.04.14,05:44
keramiku som milovala, je to nenormálna psycho hygiena....nie na hrnčiarskom kruhu, ale ručne robená...ked som sa mojej mame ponúkla, že jej urobím misu na ovocie "no ja si na stol básčo nedám"ked potom videla moje amatérke veci "bože veď to móžeš predávať":D..nie je dna misa sa jej strieda na stole...
lujza.j
18.04.14,05:46
treba si veriť?keby si vedela aký som ja pesimista:)čo som čítala, je tu mega byrokracia okolo kozmetiky
somoskojfalu
18.04.14,07:06
somoskojfalu
18.04.14,07:08
Áno, súhlasím. Trošku zručný človek, si pozrie postup na nete a spraví si to sám. Korálky a tomu podobné veci som nemala na mysli.
lujza.j
18.04.14,07:09
kolega tiež maluje neviem aký štýl, techniku ...ale viem, že na zákazku....
kopretinka
18.04.14,07:14
fakt otázka za milión.
ak to neskúsiš,tak nebudeš vedieť.na toto ti nikto nedá 100%nú záruku.to by sme boli všetci vysmiati jak lečo,keby sme to vedeli.
https://www.google.sk/search?q=pouli%C4%8Dn%C3%BD+maliar&num=50&client=firefox-a&hs=r1j&rls=org.mozilla:sk:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=q9BQU7agNKrpywO-uoC4Cw&ved=0CHsQsAQ&biw=1280&bih=659&dpr=1
buchač
18.04.14,07:48
Vašnosti , dovolím si zacitovať ...


arizona
Vlastna tvorba je dost siroky pojem...

Ale myslim, ze je to skor pre zabavku a privyrobenie,ako na uzivenie.
Vašnosti


somoskojfalu
Ahoj, zaujima ma, ci je tu niekto kto sa zivi vlastnou tvorbou. Nemam na mysli klasicke podnikanie, ale nieco ako hand made alebo nieco podobne.


...opýtam sa ich , lebo aj lujza vraví " málo kto zato pustí peniaz " ...koľko by si bol ( ? ) ochotný dať za hento ???

Foto je ilustračné ...
http://img.janforman.com/th/Raspiero7ei.png (http://img.janforman.com/Raspiero7ei.png)
Lebo aj toto je hand made , výroba trvá niekoľko dní ...
...a cena ???...nuž takéto niečo aj s pochvou sa pohybuje v tej relécii od 250 € a vyššie ...
lujza.j
18.04.14,08:04
júj buchi...cenu pochopí a akceptuje iba ten čo chce ručne-domáce-jedinečné mať niečo vyrobené..ak je to z podobného súdka ako si dal....dávno som mala spis zanedbanie povinnej výživy...povinný-podozrivý bol sklár pre mňa títo ludia robia úžasné veci...samozrejme minimum zákaziek...ak niečo tak do zahraničia...robil vtedy do švajcu fúkané vianočné gule vnútri s tématikou...tu by to nik nekúpil...lebo ikea....
buchač
18.04.14,08:15
Lui , takže to bude niečo v tom význame , čo arizona spomínala ...proste zábavka .
Ak sa niekto nájde , kto ocení a aj zaujme a somozrejme aj využije , tak si aj objednávku zadá ...

Pre mňa to je - bude skôr zábavka ako biznis ... ;)
Ale objednávkam sa nebudem brániť ....:D :D :D :D :D
lujza.j
18.04.14,08:42
buchi určite ako zábafba ak by niekto... tak objednáfka:D..ja som si svoju aktivitu tiež tak poňala:)ked napríklad vidím kolko pýtajú na nete, alebo v ateliéroch za ručne robenú keramiku a ja ju mám pritom postrkanú doma na neviditeľných miestach ...
inak vieš ako to aj je, že zadara chcú všetci:D..moj chlap minule nato "zadara sa móžu akurát tak .ebať":D
korela
18.04.14,10:26
Ja som dala koráliky iba ako príklad, lebo väčšina ľudí ak si hľadá prácu na doma, tak si predstavuje práve podobné činnosti, ako lepenie, navliekanie a pod. Neviem, prečo Slováci ponúkajú svoj potenciál za tak lacný peniaz a nechajú sa odierať. Asi to máme ako národ v náture, bojíme sa žiť, prejaviť a hlavne veriť si. Mali by sme sa odkódovať.
Tu je to tak mŕtve, ak vieš kresliť, si síce žena, neviem kde pôsobíš, ale treba sa vybrať aspoň v sezóne za ľuďmi, čo majú peniaze, t. j. najskôr sa priblížiť svojím pôsobením k cudzincom a skúsiť portrétovať. Nikdy nevieš, koho stretneš a kam ťa to môže posunúť.
Na Prahe sa mi vždy páčil Karlov most, z neho srší sloboda. Neviem, či vôvec na Slovensku je obdobné miesto.
Doma človek nebýva prorokom. Skúšajte dostať svoje veci von.
Za socíku sa jedna mladá žena živila neoficiálne predajom šúpoľových bábik ich predajom v Kanade.
Cesty treba hľadať. Bola v balíku, nikto by to do nej nepovedal. Ako ich dostávala von, netuším.
Teraz viem o jednej žene, ktorá vyrába bonbóny doma pre niekoho, kto ich vyváža do Rakúska. Normálna úprava v krabičkách. Hygienické predpisy sú kde? Ale to je asi vedľajšie, keď to funguje. Ľudia potrebujú prežiť v tejto džungli niekedy aj nezmyselných predpisov.
.
Osobne by som ja osobne net práve nekopírovala. Pretože to už nebude niečo nové a stratí sa to medzi ponukou.
Verím, že sa dá ešte vždy niečo veľmi originálne ponúknuť, už iba vďaka vývoju nových materiálov.
korela
18.04.14,10:36
Tak ťa treba tiež odkódovať. :-)
Ako si môže niekto neveriť, ak robí krásne veci.
lujza.j
18.04.14,10:38
hmm... Praha,to je iné "kafe"....tam je všehochuť aj cudzincov...
korela
18.04.14,10:42
No, a ak je to tu mŕtve,za čím by sem cudzinci mali chodiť? Je to nejako zacyklené.
Ani jedna agentúra nevie spropagovať túto krajinu. Výžierkovia. Málo invencie na potrebných miestach.
lujza.j
18.04.14,11:02
mám pocit, že napr. v BA iba hrad...ostatok starého mesta sprznený :(či máme vôbec staré mesto?!nebola som tam roky...nejak ma to tam neláka...prečo asi...
somoskojfalu
18.04.14,12:31
Neviem či je to o tom, že si človek neverí, len skôr je to o tom, že človek je akýsi prehnane opatrný a bojí sa riskovať. Potom ďalšia vec je pohodlie. Byť zamestnaným je pohodlnejšie a niekto by povedal, že istejšie. Máš pravidelný príjem a nemusíš riešiť nevykryté mesiace.
lujza.j
18.04.14,12:44
tiež to tak beriem...istota a ked je niečo navyše tak poteší....
somoskojfalu
18.04.14,12:45
No, myslím, že ani pražskí umelci z toho kreslenia portrétov nemajú až tak veľký biznis ako sa na prvý pohľad môže niekomu zdať :)
somoskojfalu
18.04.14,12:46
Akým spôsobom si sa predával?
somoskojfalu
18.04.14,12:49
alebo kapusta z Holandska na SK napríklad :) Tiež tomu nerozumiem...
lujza.j
18.04.14,12:50
korela, jedna vec je čo urobím-vyrobím, že viem je to OK..žiadna chémia...ale neviem sa predať ...neviem na silu niekoho presviedčať..."hej kúp si môj tuhý šampón je na vlasy super a nemusíš si dať kondicioner /mega chemický bordel/a dáš vlasom fajnovosti....aj ked malé okolie na moje veci sa už rysuje :)
somoskojfalu
18.04.14,12:52
Ja osobne by som za ten nôž nedala 250e. Nôž používam na krájanie a inú hodnotu pre mňa nemá, a to je dôvodom prečo nie som ochotná investovať túto sumu do noža. A možno keby to nebol fakt a niekto by povedal, že má plán predávať túto vec za takú sumu, tak niekto by tomu neveril, že je to možné. A ako vidíme, je to možné :)
korela
18.04.14,22:44
:-)))
korela
18.04.14,22:46
ja som videla tvoj album, máš tam tie veci ešte?
lujza.j
19.04.14,06:25
mám, len neviem či tam mám všetky vecičky...
buchač
19.04.14,07:34
Pozrel som sa ten DRAWING ...
Netvrdím , že to nie je pekné ...skôr naopak .
Lenže takýto obázok zasa nemá pre mňa nejakú hodnotu , nakoľko takýchto drajwerov je na svete plno . Len na Karlovom meste sa ich pohybuje pár ...
Koľko si jeden pýta , alebo koľko by si Ty pýtala za ten svoj portrét ??...50 - 100 € ???
Čo potom s tým ? Len zavesiť na stenu a kochať sa ? Nuž , ja radšej tie obrazy staršieho dáta .

Tému - doslova problematiku ohľadom noža neotváram , na takú dsikusiu potrebujem rovnocenného oponenta .
Iba sa opýtam .
Ak by prišlo k nejakému lámaniu chleba , čo by si si vzala do batohu ? Nôž alebo obraz ?
Lebo ja určite nôž , ktorý mi pomôže v rôznych situáciách .
Obraz je súci len na dve veci - na založenie ohňa a na to druhé ...
Lena Design
07.05.14,21:02
Ja si myslím že to treba skúsiť ak v to veríte:) Či bude človek úspešný...tak to sa dopredu naozaj nedá vedieť. Ak máte v pláne robiť niečo čoho je na trhu málo a ponúknete svoju tvorbu na správnych miestach, tak by sa to malo podariť:)
korela
07.05.14,21:14
Hej, nikde nie je napísané, že svoje výrobky musíte predávať na Slovensku. Trochu odvahy spojiť s tvorivosťou a originalitou. Cestu nájdete.
kvietok 22
07.05.14,21:29
nie nedá