Jana2004
05.04.06,00:11
Nakoľko firma má veľa zamestnancov a zamestnávateľ chce na tieto pozície dve osoby, vedel by niekto poradiť, aká náplň práce pre personalistku a aká pre účtovníčku? Myslím, že personalistka by sa mala starať o administraívne zabezpečenie zamestnanca od pracovnej zmluvy, cez potvrdenia o návšteve školy detí, daňového bonusu, evidencie "P"....až po rozviazanie pracovného pomeru. Mzdová účtovníčka by mala zaúčtovať mzdu na základe podkladov a vystaviť príkaz na úhradu + výkazy pre poisťovne, DU.

Vie tento môj názor niekto posúdiť?? Ďakujem.
Jana2004
05.04.06,05:55
Nikto neporadí???
Tweety
05.04.06,06:06
Nakoľko firma má veľa zamestnancov a zamestnávateľ chce na tieto pozície dve osoby, vedel by niekto poradiť, aká náplň práce pre personalistku a aká pre účtovníčku? Myslím, že personalistka by sa mala starať o administraívne zabezpečenie zamestnanca od pracovnej zmluvy, cez potvrdenia o návšteve školy detí, daňového bonusu, evidencie "P"....až po rozviazanie pracovného pomeru. Mzdová účtovníčka by mala zaúčtovať mzdu na základe podkladov a vystaviť príkaz na úhradu + výkazy pre poisťovne, DU.

Vie tento môj názor niekto posúdiť?? Ďakujem.
Rozmýšľaš dobre. Takto akosi to je v praxi.:cool:
ilona
05.04.06,09:42
Ja by som sa chcela opýtať mzdárok,keby mi napísali na koľko hodín by mala mať moja známa úväzok v jednej firme,ktorá má 52 zamestnancov,robí aj všetku personalistiku a koľko plat by si tak zaslúžila.
ajka
05.04.06,10:05
52 zamestnancov je dosť, dala by som plat cca 20000 hrubé + štvrťročné odmeny poprípade.
:D
Jana Motyčková
05.04.06,11:27
52 zamestnancov je dosť, dala by som plat cca 20000 hrubé + štvrťročné odmeny poprípade.
:D
52 je dosť ? Poznám mzdárku, čo má skoro 700 ľudí s podobným platom. A robí aj personalistiku - ale je mimoriadne šikovná.
katkaj
05.04.06,11:35
52 je dosť ? Poznám mzdárku, čo má skoro 700 ľudí s podobným platom. A robí aj personalistiku - ale je mimoriadne šikovná.

Tiež nemám pocit,že 52 ľudí je veľa. Ale 700 ľudí spracováva jedna osoba? No tak to klobúk dole. Mne v bývalej práci stačilo 350 zamestnancov a mala som toho občas plné zuby:rolleyes: A to ešte vtedy nebolo toľko papierovania
Jana Motyčková
05.04.06,11:38
Je jediná, ktorú poznám, že robí tak veľa ľudí, ale fakt je šikovná. Bežne je na mzdárku tak okolo 300 ľudí.
Ajka, ak by si si tých 20000 prepočítala na 52 ľudí, tak len mzdové náklady (+odvody) na mzdárku za spracovanie 1 pracovníka sú cca 550 Sk. Externé firmy to robia lacnejšie, takže to si asi prepískla.
sonka1
05.04.06,11:39
No, ja mam na starosti asi tak 150 ludí + asi 7 dohodárov, v lete na BPŠ asi tak zo 30 ( personalistika a mzdy a ešte podla potreby) a nemam zdaleka taký plat a ešte aj odmeny? to sa ešte dáva? Pardon, minuly rok mi dal šef 1000 za celý rok
ilona
05.04.06,11:47
Chcela som vedieť Vaš názor,pretože ona to robítak na 3 hod.prac.úväzok a má za to 3000,-sk.Podľa mńa je to málo aj časove,aj platove.Určite v takých väčších firmách je celkom iné aj počítačové vybavenie,ktoré zľahčí prácu.
katkaj
05.04.06,11:48
Je jediná, ktorú poznám, že robí tak veľa ľudí, ale fakt je šikovná. Bežne je na mzdárku tak okolo 300 ľudí.
Ajka, ak by si si tých 20000 prepočítala na 52 ľudí, tak len mzdové náklady (+odvody) na mzdárku za spracovanie 1 pracovníka sú cca 550 Sk. Externé firmy to robia lacnejšie, takže to si asi prepískla.

No naozaj jej vyjadrujem hlboký obdiv. A zaslúžila by si omnoho väčší plat ako 20.000 pri 700 ľuďoch.
katkaj
05.04.06,11:50
No, ja mam na starosti asi tak 150 ludí + asi 7 dohodárov, v lete na BPŠ asi tak zo 30 ( personalistika a mzdy a ešte podla potreby) a nemam zdaleka taký plat a ešte aj odmeny? to sa ešte dáva? Pardon, minuly rok mi dal šef 1000 za celý rok

Tiež mi je slovo odmena pojem neznámy:) Aj keď mi máme dosť dobrý sociálny program tak to trochu poteší:)
Andrea_Z
05.04.06,12:00
všetko je otázka dohovoru a ak si vie mzdárka, alebo personalistka vybaviť aj 50.000 plat je to na každom...a keď si nevie tak je to tiež len na nej...ja by som všetkým mzdárkam dopriala oveľa oveľa viac ako v skutočnosti dostávajú. Externé firmy, ktoré robia mzdy si môu pýtať koľko koľvek, ale nemusia sedieť vo firme s 8 hodinovým denným úväzkom a riešiť milión iných vecí....
Inak priemerný slovenský plat v oblasti práce a miezd je za 4.štvrťrok 2005 18.950,-Sk
ZlaticaB
05.04.06,12:01
Sama som robila v jednom š.p. mala som 427 ľudí robila som iba personalistiku, čiže všetko cez nahlásenie do poisťovní, prac. zmluvy, korešpondenciu ohľadom plat. dekrétov, vedienie osobných spisom, až po rozv.prac. pomeru cez štrvťročné výkazy, hlásenia a pod. musím povedať, že bolo toho dosť, pohyb pracovníkov bol neskutočný aj 20 prac. v mesiac. Na ten istý počet ľudí sme mali 2 mzdárky - vypracovanie miezd, cez mzdové výkazy, odvody, cestovné príkazy, vedenie mzdových listov a všetko čo súvisy s mzdovou agendov mali sme cca 17000 hrubého bolo to v r. 2004
Huta
05.04.06,12:08
Zdá sa mi to strašne málo tých 3000,-sk,pretože všetko musíš ovládať ako aj pri vačšom počte zamestnancov,aj všetky hlásenia posielať rovnako,len za menej zamestnancov.
katkaj
05.04.06,12:08
Naozaj je to veľmi individuálne a veľakrát záleží aj od nadriadeného. Lebo mnohí ani netušia čo všetko práca mzdárky obnáša. A stretla som sa už aj s názorom,že veď nemáš čo robiť lebo je po výplatách. Tak na to sa fakt nedá nič povedať
daska64
05.04.06,12:35
Milé dievčatká - poraďáčky! Keď vám poviem, že som bola na konkurze do jednej nemenovanej firmy, ktorá má niekoľko mil. obrat, do 50 zamestnancov a chcú od človeka aby robil komplet PU, daňové priznanie + mzdy a personalistiku za cca 10 - 13 tis v hrubom? Čo vy na to? Ja som sa otočila na opätku.
Krásny deň.
katkaj
05.04.06,12:38
Milé dievčatká - poraďáčky! Keď vám poviem, že som bola na konkurze do jednej nemenovanej firmy, ktorá má niekoľko mil. obrat, do 50 zamestnancov a chcú od človeka aby robil komplet PU, daňové priznanie + mzdy a personalistiku za cca 10 - 13 tis v hrubom? Čo vy na to? Ja som sa otočila na opätku.
Krásny deň.

Si robili srandu? Nebola si tam náhodou 1.apríla? :)
daska64
05.04.06,12:54
Bohužiaľ to mysleli vážne a bolo to dnes. Takže moja nálada je momentálne na bode mrazu, keďže som už 1 rok nezamestnaná. Ale to sú "páni podnikatelia".
rosemary
05.04.06,12:58
Vám sa to asi zdá byť málo, ale aj za také peniaze sa robí, a ešte je človek rád, že nejakú prácu má. Dcéra bola na konkurze v jednej účtovníckej firme, bolo tam asi 15 uchadzačov, v otázkach mali, ako si predstavujú svoju mzdu, a viete koho vybrali? toho čo mu stačila minimálna mzda.
katkaj
05.04.06,12:58
Bohužiaľ to mysleli vážne a bolo to dnes. Takže moja nálada je momentálne na bode mrazu, keďže som už 1 rok nezamestnaná. Ale to sú "páni podnikatelia".

Tak to teda vôbec nepoteší :mee:. Ale myslím že ten plat na to množstvo práce bol naozaj príliš malý. Držím palce pri hladaní práce
katkaj
05.04.06,13:00
Vám sa to asi zdá byť málo, ale aj za také peniaze sa robí, a ešte je človek rád, že nejakú prácu má. Dcéra bola na konkurze v jednej účtovníckej firme, bolo tam asi 15 uchadzačov, v otázkach mali, ako si predstavujú svoju mzdu, a viete koho vybrali? toho čo mu stačila minimálna mzda.

Bohužial pracuje sa aj za takéto peniaze. Ale je to dosť smutné:mee:
daska64
05.04.06,13:07
Myslím, že majitelia firiem poriadne zneužívajú vysoké % nezamestnanosti. Využívajú situáciu, ktorá je v niektorých regionoch SR. A kde potom berú tie údaje o priemernej mzde v národnom hospodárstve? No jasne, ved keď to nasčítajú spolu s takými ako bol aj tento majiteľ, tak potom NO COMENT!
Mirka D
05.04.06,13:15
U nás vo firme si tiež myslia, že robiť mzdy, je práca na pár hodín.
Máme síce len 25 zamestnancov + dohody... ale na mzdy aj celú personalistiku si mám podľa šéfa urobiť čas 1 deň v mesiaci po pracovnom čase (aby boli mzdy tajné).
Zas na druhej strane plat mám dobrý, ale nie za mzdy, ale za "odbyt", ktorý je mojom hlavnou pracovnou náplňou (neodlišuje sa od ostatných na odbyte, ktorí mzdy nerobia).