monk356
17.04.14,21:07
Akú máte skusenosť so samonosnými schodmi? Reparujeme kamarátovi starsí domcek a rozmyslame ake schody ci betonovat alebo len take samonosky...mate niekto skusenosti ...nebudu príliš hlucne aky najlepsie material na take schody???vaše rady...dik
simon7
24.04.14,09:56
Tak určite treba dodržať aj nejaké bezpečnostné opatrenia a nielen tak hocijako hocikde. Ja mám samonosné schody. Bolo mi odporúčané ako najlepšie drevo dub, ale popravde ja som si dal jaseň a čítal som, že je to jedno z najlepších, je to ale drahšie drevo, ale vyzerá to super. Hodilo sa mi to do interieru tak prečo nie a hlavne, keď za schodami je kamenná stena :-)
monk356
28.04.14,12:58
Tak určite treba dodržať aj nejaké bezpečnostné opatrenia a nielen tak hocijako hocikde. Ja mám samonosné schody. Bolo mi odporúčané ako najlepšie drevo dub, ale popravde ja som si dal jaseň a čítal som, že je to jedno z najlepších, je to ale drahšie drevo, ale vyzerá to super. Hodilo sa mi to do interieru tak prečo nie a hlavne, keď za schodami je kamenná stena :-)

takze zrejme z vasho pohladu samonosne ...myslele som ze ci nahodou nebudu take schody smyklave neradi by sme dali pekne drevo a potom lepili nejake tie brzdy na schody v podobe kobercov aby boli aj bezpecne
simon7
01.05.14,10:51
No tak nám sa nešmýka, máme čisto len drevené schody. Samozrejme treba po nich chodiť normálne, ale pre deti sú všetky schody nebezpečné či už tam máte tie nalepovacie koberčeky alebo nie. Veď skúste, že keď vám to bude robiť stolár, nech to rovno hodí do návrhu ako to bude vyzerať a rovno si to pozriete vo vizualizácii.
monk356
05.05.14,03:50
je nato nejaky program?? fiha co to dnes vsetko nevymyslia?
simon7
13.05.14,09:38
Áno, dnes sa už dá fakt kadečo. Program vizualizácia, presne na miesto ti to navrhne, rozpočíta a tak sa dá všetko pekne vidieť, tak ako by si si ty to predstavoval. A hneď aj uvidíš či sa to dá alebo nedá zrealizovať.
monk356
18.05.14,12:45
pocuj a to sa neda niekde stiahnut na nete ved zato si kazdy stolar urcite prirata k cene ze ti nieco take spravi alebo pri najlepsom mu das zakazku a mozno to spravi zdarma ten prepocet ked bude vediet ze ma kseft v keseni
Peggynka
18.05.14,13:12
Aj tu máš niečo:
http://101vykresov.webnode.sk/stavebno-stolarske-vyrobky/
A inšpirácia:
http://cz.arke.ws/
monk356
29.05.14,12:21
preberame vsetky varianty surfujeme dakujem za linky na namety
papap
02.06.14,11:27
tiež som riešil nieco podobné. a chlapik prišiel, a vizualizaciu spravil, nic za to nechcel...rozhodovanie bolo na nas...ved aj ked si davas robit linku, tak ti v kuchynskom studiu urobia vizualizaciu a cenovu ponuku. A nic za to nepytaju..teda aspon ja som o tom este nepocul. ved na zaklade toho ti vyrata kolko schodov tam vyjde, ake rozmery a tak... je to len akysi zlepšovak pre nich, nemusia si rucne kreslit a ratať..
Peggynka
02.06.14,12:43
tiež som riešil nieco podobné. a chlapik prišiel, a vizualizaciu spravil, nic za to nechcel...rozhodovanie bolo na nas...ved aj ked si davas robit linku, tak ti v kuchynskom studiu urobia vizualizaciu a cenovu ponuku. A nic za to nepytaju..teda aspon ja som o tom este nepocul. ved na zaklade toho ti vyrata kolko schodov tam vyjde, ake rozmery a tak... je to len akysi zlepšovak pre nich, nemusia si rucne kreslit a ratať..
No,väčšinou je vizualizácia zdarma,ale len vtedy,keď si u nich aj objednáš (kúpeľne,kuchyne atď).
simon7
21.07.14,16:49
Daj si do vyhľadávača Jaroslav Bača stolárstvo, tam sa o tom dočítaš oveľa viac a ten stolár aj vyrába schody, tak využiješ aj jeho služby prípadne.