Leo Berger
17.04.14,22:37
Dobrý večer. Chcel by som vás poprosiť o radu. Mám 22 rokov a nemám dokončenú základnú školu. Prepadol som v piatej triede a v deviatej tiež takže mám dokončenú povinnú školskú dochádzku. Skúšal som si ju dokončit na inej základnej škole ale neúspešne. Existuje nejaká stredná škola na ktorú sa dá dostať bez ukončenia základnej? Poprípade na strednej dokončit aj deviaty ročník základnej školy? Uvedomil som si neskoro že som spravil chybu že som sa neučil a rád by som v živoťe niečo dosiahol. Takže by som si rád spravil aspoň výučný list poprípade maturitu. Ďakujem vám za každú radu.
bodliak
17.04.14,20:49
Hm, bez ukončenej základnej školy a len 2 mäkčene a zopár čiarok ? Žiadna hrubica ? Až sa mi veriť nechce, keď kadejakí študenti dedinských fakúlt píšu horšie.
Buď je to celé fake, alebo si už niečo dokázal.
avalik
17.04.14,22:03
Môžeš študovať na strednej škole/odbornom učilišti - deviaty ročník si nemusíš dorábať.

Školský zákon

Prijímanie na vzdelávanie v stredných školách
§ 62
Predpoklady prijatia na vzdelávanie

(4) Do prvého ročníka vzdelávacieho programu nižšieho stredného odborného vzdelávania môže byť prijatý uchádzač, ktorý neukončil vzdelávací program základnej školy v poslednom ročníku alebo posledný ročník neukončil úspešne.


§ 16
(4) Stredné vzdelanie sa člení na
a) nižšie stredné odborné vzdelanie (nižšie sekundárne), ktoré získa žiak úspešným absolvovaním posledného ročníka dvojročného vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v strednej odbornej škole alebo úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v odbornom učilišti, ktorý sa ukončuje záverečnou skúškou, alebo absolvovaním tretieho ročníka vzdelávacieho programu praktickej školy; dokladom o získanom stupni vzdelania a zároveň o získanej kvalifikácii je vysvedčenie o záverečnej skúške; v učebných odboroch určených štátnym vzdelávacím programom môže byť dokladom o získanej kvalifikácii aj výučný list; dokladom o získanom stupni vzdelania v praktickej škole je záverečné vysvedčenie,
alaya1
18.04.14,06:52
Ak mas dokoncenu povinnu skolsku dochadzku, co predsatvuje 10 rokov, mas dokoncenu ZS. :), Mozes pokracovat na lubovolnej strednej skole, ktoru si vyberies a kde splnis podmienky prijimacieho konania.