zenius
18.04.14,16:17
Dobry den,
ja a moje dve kolegyne sme sa dostali do nelichotivej situacie. Zacali sme pracovat pre jednu firmu, ktora od nas vyzadovala pracu na zivnost. Mali sme na vyber, bud to zobrat alebo byt bez prace, takze sme zobrali prvu moznost. Pracovali sme takpovedia na dobre slovo a doveru, kedze sme nemali ziadnu pisomnu zmluvu. Po 2 rokoch spoluprace sa vsak firma dostala do financnych problemov a my sme zostali vyse 2 mesiace bez vyplaty, tak sme skoncili. Firma sa specializuje okrem ineho na eshopy a dozvedeli sme sa ze firma na konci mesiaca skonci. Uz od januara je prepisana na ukrajincov a deju sa tam vselijake cachre. Nemaju peniaze na objednavanie od dodavatelov, takze stornuju prichadzajuce objednavky z eshopov a ludom uz ani nevracaju peniaze co podla zakona maju do 15 dni. Ludia su nespokojni a volaju na SOI a pod. Toto iste sa dialo pred istou dobou s inou ich firmou (proste kolotoc).

Chcela som sa vas spytat co by ste mi poradili, ako postupovat, aby sme videli aspon cast svojich penazi? Viem, ze nemame ziadnu zmluvu, ale mame podpisane FA, mame emailove komunikacie a tiez nam malicku cast penazi uz zaplatili. Ake mame prava, vocim takymto podvodnikom?

Dakujem za rady
veronikasad
18.04.14,14:36
čo ste firme faktúrovali ?
zenius
18.04.14,14:41
Išlo o počitačove služby a spracovanie dat, proste sme pre nich pracovali na zivnost
draik
18.04.14,17:04
Ste v obchodnoprávnom vzťahu a jediné riešenie je buď dohoda alebo súd. Dôkazné bremeno je na vás. Ak firma nemá a nebude mať peniaze, je zbytočné podávať žalobu, prídete o trovy konania v súdnom a následnom exekučnom konaní.