karpis
05.04.06,08:21
V ročnom zúčtovaní dane ktoré som pracovníkovi spravila opravila danový bonus, ktorý poberal neoprávnene, dieťa na ktoré si ho uplatnoval (mam to od neho čierne na bielom) nie je jeho otcom a s matkou dieťaťa žije ako druh a družka. V ročnom zúčtovaní som mu to opravila je to tak správne alebo mám opraviť ešte aj niečo iné!
alušik
05.04.06,06:32
Je to tak správne. Zohľadníš to len v ročnom zúčtovaní, však skôr si asi na to neprišla. A nič iné nie je potrebné opravovať. Teda predpokladám, že do vyhlásenia ste to zaznamenali, aby mu tam to dieťa ďalej "netrčalo"...:)
vema
05.04.06,07:06
Alušik,neviem či uvažujem správne, ale ak ten DB nepoberala jeho družka /MD.RD/, aj keď nie sú manželia a dieťa nieje jeho,mohol si ho uplatniť on, ak dieťa žije s ním v spoločnej domácnosti a spĺňa ostatné podmienky.Oprav ma ak sa mýlim,alebo som nepochopila problém?
alušik
05.04.06,07:11
Nárok na daňový bonus nemá, hoci žijú v spoločnej domácnosti!!! Daňový bonus sa môže uplatňovať len na dieťa vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahradzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu, dieťa druhého z manželov a dieťa, ktorého manžel nemá zdaniteľné príjmy...
V tomto prípade dieťa nie je jeho vlastné, ani osvojené... Ak nie sú manželia, tak druh nemá nárok na daňový bonus.
Bavi
05.04.06,07:16
Nárok na daňový bonus nemá, hoci žijú v spoločnej domácnosti!!! Daňový bonus sa môže uplatňovať len na dieťa vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahradzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu, dieťa druhého z manželov (sorry, táto podmienka tam naozaj je) a dieťa, ktorého manžel nemá zdaniteľné príjmy...
V tomto prípade dieťa nie je jeho vlastné, ani osvojené... Ak nie sú manželia, tak druh nemá nárok na daňový bonus.
Mýlim sa, ale nemýlim druhých.
BAVI
vema
05.04.06,07:21
Ďakujem za vysvetlenie, ja som taký prípad nemala, ale pomýlila ma veta " dieťa druhého z manželov".
alušik
05.04.06,07:42
Niet za čo.:)