rastiček
19.04.14,10:23
Pred šiestimi mesiacmi som podal cez podateľňu na MU sťažnosť na sestru ktorá svojvoľne bez projektu si zriadila v spoločnom dome plyn kúrenie a dymovod vyviedla nad mojou spálňou . Po uplynutí troch mesiacov som žiadal vysvetlenie v akom je štádiu moja sťažnosť ale znova mi neprišla žiadna odpoveď.
Pri snahe o osobné stretnutie ma odbijú že nemajú čas a primátor ma vždy rôzne výhovorky čo jak sa nedá. Aká je vyššia inštitúcia kde by som sa mohol na náš mestský úrad sťažovať.
Tweety
19.04.14,10:36
VÚC- ka.
misoft
19.04.14,11:59
Ako Tweety na značila - nad mestským zastupiteľstvom a jeho činnosťou je VÚC - podať sťažnosť na VÚC z dôvodu nekonania vo veci zo strany MsÚ, z porušenia zákona 9/2010 Z.z. - Zákon o sťažnostiach - §13 (http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-staznostiach/)
draik
19.04.14,12:51
Nadriadeným orgánom obce nie je samosprávny kraj. V tomto prípade ide o (ne)konanie stavebného úradu, ktorého nadriadeným orgánom je okresný úrad, odbor výstavby.
misoft
19.04.14,13:45
Ide o to, že adresoval sťažnosť MsÚ - takže tak.... keby napísal, že sťažnosť dáva Stavebnému úradu - tak v tom prípade máš pravdu - ako si napísal. Ale aj tak - porušili zákon o sťažnostiach....
Ing. Ľubomír Janoška
19.04.14,15:07
Nezaškodí ani podnet hlavnému kontrolórovi mesta - za nečinnosť. Treba smerovať na HK toho mesta, ktoré vedie agendu spoločného stavebného úradu.
draik
19.04.14,15:11
Nad mestským úradom v žiadnom prípade však nie je úrad VÚC. Obe sú samosprávne jednotky. Okrem toho zo zadania je jasné, o čo ide.