aktaK
19.04.14,15:08
prosím, ako si mam overit ičo DPH odberatelov a aj dodavatelov tesne pred samotným odoslaním KV zo stranky financnej spravy, nakolko mi nehlasi žiadnu chybu, no viem, ze mam u 1 odberatela chybu v ičo DPH, ale nehlasi ziadne chyby, ako je to mozne?
napr. mala som aj medzeru v telefonnom čisle, tu mi ohlasilo chybu,
dalej som nemala vyplnene poradove čislo fa v C2, a aj tu mi hlasilo chybu,
ale podla vsetkeho ičo DPH nekontroluje, resp. ak ano, prosim dajte mi vediet, ako na to..dakujem
zuzana.š.
19.04.14,16:34
Skontroluj si ho na stránke fin. riaditeľstva - informačné zoznamy - zoznam platcov DPH, kde ti vygeneruje správne a aktuálne IČ DPH
maped
19.04.14,16:38
veď je čas, načo sa ponáhľať, ja nemám ešte ani všetky firmy nahraté - veď sú sviatky :)
aktaK
19.04.14,17:08
myslíš jednotlivo kontrolovat fakturu po fakture, alebo mi to jedným tlačidlom prekontroluje vsetky ičo dph v celom KV? :)

lebo jednotlivo to kontrolovat viem, len som chcela vediet, ci sa dá odoslat KV so starým ičo dph, či by ma systém nemal upozornit na to, že nie je niečo v poriadku, tu mi nehlasi nič, ale zato medzeru v telefonnom čisle napr. hlási ako chybu...
aktaK
19.04.14,17:17
ked teraz budem posielat KV po 1.krát, takže este neviem, čo ma vsetko čaká :(
jeden náš odberatel ma zmenene ičo dph, ale neoznamil mi to doteraz, prisla som na to nahodne, asi ho to ani netankuje, ze na fakture ma napísané stare ičo dph, a teraz neviem, čo mam do KV do A1 zapísat - či staré číslo, či žiadne číslo, a či iniciativne nove číslo?
Zauzana
21.04.14,13:47
Ja by som opísala údaje, ktoré má odberateľ uvedené na daňovom doklade.To čo uvedie do svojich daňových dokladov je predsa jeho zodpovednosť, nie tvoja. Keď ho bude DÚ naháňať, vystaví opravné doklady a na základe tých budeš vypĺňať kolonku C2 v kontrolnom výkaze..
Dav
21.04.14,14:10
Ak máš pochybnosti o IČ DPH, over si ho na stránke finančnej správy. Ak je zlé, zabaľ doklad a pošli ho dodávateľovi so sprievodným listom, aby Ti vystavil správny doklad, so správnym IČ DPH. DPH si uplatníš do konca roku 2014.
bodliak
21.04.14,14:29
Pokiaľ viem, tak výkaz kontroluje len základné parametre, napríklad dĺžku IČ DPH.
Číslo si musíte overiť cez portál FS.
aktaK
21.04.14,15:38
problem je ten, ze je to náš odberatel - prenájom administratívnych priestorov - t.j. my sme im vystavili fakturu este v januári na celý 1. stvrtrok a teraz zistujem, ze ich ičo dph je zrušené, to staré bolo platné pravdepodobne do 31.12.13..
teraz maju asi nove ičo dph ako člen skupiny DPH...
a teraz neviem, co mam robit, či vyplnit ičo, pričom viem, že nie je v poriadku, nedať žiadne ičo, alebo dať nové bez toho, aby mi to oni oznamili, som naštvaná, že im ani nevadí, že nemaju spravne udaje na faktúre od nás!
aktaK
21.04.14,15:39
aktaK
21.04.14,15:42
no, je to asi moja zodpovednost, nakolko fakturu pre odberatela vystavujem ja