striebro1
05.04.06,08:45
dobry den,
ceska firma mi ma vystavit fakturu na dusevne vlastnictvo na dost vysoku sumu. bude to klasicke samozdanenie? ze ci sa to riesi ako klasicke dodanie tovaru z ich strany, resp nadobudnutie z mojej strany??? neviem, ci to nemusia oni fakturovat s dph...pomoze mi niekto????
este som sa s tymto nestretla....
ALBO
05.04.06,07:02
dobry den,
ceska firma mi ma vystavit fakturu na dusevne vlastnictvo na dost vysoku sumu. bude to klasicke samozdanenie? ze ci sa to riesi ako klasicke dodanie tovaru z ich strany, resp nadobudnutie z mojej strany??? neviem, ci to nemusia oni fakturovat s dph...pomoze mi niekto????
este som sa s tymto nestretla....

Skúste pozrieť, či tým "duševným vlastníctvom" nemáte na mysli služby podľa §9/1/a a následne podľa § 15/8/d. Ak ano. potom samozdanenie a DPH , lebo pod oslobodenými službami to nenájdete.
striebro1
05.04.06,09:24
este sa chcem opytat, ci ak mam organizacnu zlozku v cechach musi byt faktura vystavena na nu...lebo zmluva je postavena tak, ze ja ako slovenska firma kupujem prava k priemyselnemu vlastnictvu. kupujucim v zmluve som ja ako slovenska firma a nie moja organizacna zlozka v cechach. v podstate tie prava sa pouzivaju vo vyrobe ktoru mam v cechach...