macacko
20.04.14,19:16
Dobrý deň,
prosím o objasnenie záležitosti: Pri uzátváraní poistnej zmluvy bola uvedená OPRÁVNENÁ OSOBA. Pri likvidácii poistnej udalosti UMRTIE likvidátor povedal že je potrebné otvoriť dedičské konanie k tomu aby bola poistka vyplatená. Opravnená osoba je synom poistenej osoby a zhodou okolností jediný dedič. Pri dedičskom konaní bola advokátovi predložená aj predmetná zmluva. Advokát povedal, že to sa do dedičského konania nezahŕňa. V čom je problém? ĎAKUJEM
Katy a R
20.04.14,18:10
V ničom nie je problém:)
Peniaze sa vyplatia oprávnenej osobe (ak tam bola uvedená) . Treba poslať potrebné tlačivo (pozri na stránke poisťovne) + úmrtný list doložiť. Do dedičského konania to vôbec nejde. možno si likvidátor zle pozrel, alebo ste sa nerozumeli?
Vybav to poštou;)
Chobot
20.04.14,20:27
Advokát mu pravdu, plnenie zo živ. poistky, ak bola určená oprávnená osoba, sa nezahŕňa do dedičského konania. Poisťovňa by mala vyplatiť poistné plnenie oprávnenej osobe na základe nahlásenia poistnej udalosti. Neviem prečo to te likvidátor odmieta vyplatiť a chce otvoriť dedičské konanie.

Aká to je poisťovňa? Ak je to Rapid Life, tak sa nečudujem, že robia obštrukcie.

Jednoznačne žiadaj od poisťovne, aby ti vyplatili plnenie.
macacko
21.04.14,17:59
wustenrot.poistná suma je iba 1700,-. eur.pri opatovnej žiadosti sa vyjadril likvidator, že čo povie on to je svate. chceme to dať do medii,len som si chcela overiť,že je pravda na našej strane...
Katy a R
21.04.14,19:53
Tu máš link (čo treba) - aj adresu na ústredie. http://www.wuestenrot.sk/sk/poistna-udalost/zivot
samozrejme doporučene! nemusíš sa baviť s likvidátorom - len písomne! Samozrejme, treba si skontrolovať - či je tam naozaj oprávnená osoba uvedená!
Chobot
21.04.14,22:01
No Wustenrot sa v poslednej dobe ukazuje dosť v zlom svetle. Nám pred rokom vyplácali plnenie z dožitia dva mesiace - aj to po urgencii. Neviem, čo tam robia, ale takto si nerobia dobrú reklamu.

Skús napísať ešte oficiálnu sťažnosť.

A je určite všetko v poriadku? Jednoznačne určená oprávnená osoba s percentom plnenia? Je to v poistnej zmluve?
macacko
22.04.14,10:24
bola poslana oficialna žiadosť samozrejme doporučene poštou. Likvidátor telefonoval. Najprv hovoril, že taký prípad ešte nemali - podotykam, že sa jednalo o umrtie na rakovinu - to je take neobvyklé momentálne všakže. Že aby sa poslala aj zdravotná dokumentácia a tak. Keď sme sa odvolali zasa formou žiadosti, tak volal, že čo to skúšame a že keď povedal advokát, že sa to nezahŕňa do dedičského tak sa nevyzná. Dnes som volala na ich infolinku a pani mi povedala, že to nejde do dedičského. Takže podavame sťažnosť. IDE O 1700,-EUR.
Chobot
22.04.14,10:41
Skôr sa mi zdá, že likvidátor chcel natiahnuť čas. Preto si aj vyžiadal kompletnú zdravotnú dokumentáciu. Z dokumentácie preveria, či v čase poistenia už nebola náhodou diagnostikovaná daná choroba. Ak áno, je možné, že plnenie zamietnu.
Katy a R
22.04.14,11:53
ale aj tak - veľmi divné spôsoby! Žeby takto blbo naťahovali čas? .. či predsalen nebude chyba v určení tej oprávnenej osoby ? (nezdá sa mi, žeby likvidátor nevedel takúto základnú vec ??)
Chobot
22.04.14,13:06
Ani mne sa to nezdá. Aby likvidátor nevedel, že živ. poistka nie je predmetom ded. konania, ak je určená oprávnená osoba. ..

Tam bude nejaký iný zádrheľ.
macacko
22.04.14,16:00
on odmietol plnenie aj po zaslaní dokumentácie. Oprávnená osoba je čierna na bielom. Každopádne je to jediný dedič. A ešte tá arogancia: že čo poviem ja je pre Vás svaté....Podáme sťažnosť - jednoznačne