AVE_JA
21.04.14,05:49
zdravim, už som dohodnutý s človekom, ktorý robi weby, že mi jeden urobí a ja ho budem vyplácať po dobu 5 rokov 30% zo zisku. aku zmluvu by sme mali podpísať?
Ice dive
21.04.14,04:22
hmmm to je dosť málo informácií na to aby sa ti dalo kvalifikovane odpovedať... avšak to musí byť sakra dobrý web, ak ho máš splácať 30 % zo zisku po dobu 5 rokov.... - zisk sa zistuje ku koncu kalendárneho roka... ak spustíš web v priebehu roka, ako chceš zabezpečiť spravodlivé vyplatenie? zisk je jedna vec avšak obrat druhá... ako chceš zabezpečiť človeku, že zisk nezoptimatizuješ na minimum, alebo inak, čo ak budeš prvé tri roky v strate...
Mária27
21.04.14,04:56
Zmluva o tichom spoločenstve = § 673 a nasl.obchodného zákonníka
AVE_JA
21.04.14,04:57
Naozaj ide o dobre prepracovaný web spoločne s mob apkou. Je možné teda do zmluvy zakomponovať vzorec na výpočet...v takom prípade je to možné? Strata sa odpúšťa.
Ice dive
21.04.14,05:00
to čo si zmluvné strany dohodnú a neodporuje zákonom a je vykonateľné je možné...
Chobot
21.04.14,14:57
Neviem prečo mám taký pocit, že si z nás robíš len srandu. Tvoj problém je až príliš nápadný tomuto jednotémovému členovi:

http://www.porada.sk/t237818-kde-najdem-sikovneho-programatora.html

Nechce sa mi veriť, že behom 2 mesiacov sa nájdu 2 ľudia, ktorí majú rovnaký problém a obaja si pýtajú radu na porade.