Genesis.SVK
21.04.14,11:02
Samsung S2 padol bratovi do polievky. Prístroj vybral vysušil a cca týždeň prístroj normálne fungoval. Po týždni stratil schopnosť detekovať SIM kartu. Keď je zapnutý ide všetko až na detekciu SIM karty a dochádza k relatívnemu rýchlemu vybíjaniu batérie. Takže pravdepodobne oxidácia. Telefón už nie je v záruke okrem toho na polievku by sa záruka aj tak nevzťahovala.

Chcel by som sa opýtať. Nevie niekto doporučiť nejaký lacný servis v Bratislave kde by vedeli telefón vyčistiť od oxidácie prípadne nejak opraviť?

Samsung S2 je dnes už relatívne zastaralý mobil na bazoši sa cena pohybuje okolo 120 eur. Preto platiť vysokú cenu za opravu by nemalo zmysel.
taiko
21.04.14,12:09
a neskusili ste precistit kontakty baterie a SIM karty? Napr gumou na gumovanie, ci nejakym pripravkom na cistenie kontaktov?
Genesis.SVK
21.04.14,13:16
Ja som mal zariadenie otvorené a zubnou kefkou som sa snažil vyčistiť čo sa dalo len nič také čo by vypadalo podozrivo znečistené som nenašiel. Bohužiaľ keďže som nevedel čo môžem použiť na čistenie základnej dosky telefónu tak som to radšej nechal tak.
Chobot
21.04.14,14:23
Zachrániť sa ho dalo hneď po namočení. Vtedy treba telefón rozobrať čo najviac, umyť a vysušiť. Teraz je už asi neskoro. niekde niečo skorodovalo a to už nevyčistíš - jedine, ak sú to kontakty.

Možno servis by ti dokázal vymeniť základnú dosku telefónu, ale to bude drahšie, ako kúpiť nový telefón. Pozri si na nete autorizovaný servis pre Samsung a uvidíš, čo ti povedia.
Genesis.SVK
21.04.14,15:19
no postup pre záchranu telefónu po namočení bol správny ale aj tak k závade došlo. No nič skúsim teda napísať do autorizovaného servisu čo povedia.
viktorviktor
22.04.14,10:56
samsungy sú potvory mám jeden čo spadol do vody, do pol roka nešlo nič, potom sa postupne do roka úplne rozchodil
Servisujem.sk
22.04.14,11:53
Dobry den,

mozete nam ho doniest vycistit - pokial by sa nepodaril vycistit, tak nebudete nic platit.
Mame skusenosti, ze sme cistitli aj telefon, ktory bol skoro mesiac v autorizovanom servise vytopeny, oxidacia sa vycistila a telefon uz funguje viac ako pol roka.
Chobot
22.04.14,12:50
Nabudúce treba takýto príspevok napísať v súkromnej správe. V téme je to nedovolená reklama. Teraz ti to ponechám, aby si to Genesis mohol prečítať, ale neskôr, po prečítaní to vymažem.