Nandrolon
21.04.14,13:20
Zdravím.

Mal som X-krát jeden nápad. Dnes ho mám zas.
Ako overiť či daný nápad /patent/ už existuje, resp. ako vybaviť "patentové právo, aspoň na území EÚ?

Možno je to hovadina, ale už viackrát ma to napadlo a vždy som sa uistil že super nápad.

V priebehu týždňa ho idem vyrobiť pre vlastnú potrebu...

Je to podľa mňa geniálny nápad vo výrobe obranných, resp. útočných prostriedkov..
buchač
21.04.14,11:49
Si si istý ???
Si si fakt na 100 % istý , že je to niečo geniálne ???


Aj by som rád vedieť , že o čo ide ...fakt som zvedavý .
Daj mi ideu - narážku do súkromky ...teda , ak chceš - nezneužijem , nehrozí ...
Nandrolon
21.04.14,12:04
podľa mňa v súkromnej obrane voči človeku a voči psovi je to geniálne.....

Je veľmi problematické neskoršie oživenie....
Nič viac nedám :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
21.04.14,12:11
Máš jedno ....dáš - nedáš ...

Ale myslím si , že géniusov je na svete ( ohľadom týchto vecičiek ) dostatok...

Problematické oživenie ???
Ach jo , lenže to aj iná legislatíva potom pracuje ...
Mne stačí kvér ...tiež je tam problematické oživenie , ak dobre trafím ...;)
misoft
21.04.14,12:44
Nááá - Nandrolon - ty si chceš "patent" vybaviť - iba ak na "múdrosť" :D. Vieš ty vôbec, čo obnáša prihlásenie patentu?
Na prihlásenie patentu nestačí obyčajná myšlienka v gebuli...... a ty chceš dokonca aj patentové právo v EÚ.
Keby všetci takto robili, ako ty - vieš ty, koľko "patentov" na idee a myšlienky by museli registrovať?

Radšej premýšľaj nad niečim iným a na patent zabudni.... lebo zcvokatieš z toho....
Nandrolon
21.04.14,12:55
Ako by si postupoval ty, ??? tá myšlienka je prudko zaujímavá....

A áno, po kvére je tiež ťažké oživenie, ale tu by sa jednalo o niečo "navoľno...
buchač
21.04.14,13:01
Nandrolon ....tak inak poviem , respektíve doporučím .

Ak si to ešte neurobil - neskúsil , tak zadaj určité výrazy do googla , respektíve na You Tube .

Ak to správne urobíš a nič presné Ti nevyhodí do ponuky , tak si akože vyhral . Ak opak - smola .

Ale ešte vždy nie je istota , že niekto nemá niečo podobné už na pauzáku šmarené ...
misoft
21.04.14,13:05
Tak po poriadku - musíš zistiť, či na toto neexistuje už vydaný patent, ochranná známka. Potom ak chceš patentovať, musíš s prihláškou patentu doložiť všetku dokumentáciu, chemické zloženie, spôsob výroby a pod. Bez toho ti to ani nezaregistrujú! A tiež doložiť výsledky skúšok, testov a pod.
A čo je najdôležitejšie - ak chceš mať patent - musíš ZAPLATIŤ! A pálky sú nie malá - dosť veľké. Inak to bude len patent, ale použiteľný pre všeobecné použitie - teda voľný patent. Ty budeš autorom, ale nebudeš mať ani cent z toho. Ak by si zaplatil, získal patent a ochrannú známku - museli by ti platiť za licencie.
Ale aby som nekecal - http://www.upv.sk/?patenty-prihlasovanie-do-zahranicia - a spomínajú sa tam aj POPLATKY!
http://www.indprop.gov.sk/?co-a-ako-patentovat
Ing. Ľubomír Janoška
21.04.14,14:00
1) Ubezpečte sa zo všetkých zdrojov, že Váš nápad nebol publikovaný.
2) Začnite si definovať a slohovať patentové nároky - prihláška na patent sa píše "špeciálnou rečou" :)
3) Hľadajte spôsob, ako presvedčiť sponzora (budúceho vlastníka patentu, Vy budete iba autor) bez toho, že by ste mu vyklopili, o čo presne ide.
Nandrolon
21.04.14,14:32
Ďakujem, Ing. Janoška.

Takisto Misoftovi, a Buchačovi, ktorým prídem asi zresetovať ženy :-)

Je pravda že dnes bolo šibačné, ale táto vec ma "prenasleduje niekoľko mesiacov" aj v triezvom stave.....

Trošku ma odrádzajú tie vyššie uvedené "slohy", je to veľmi v podstate jednoduchá vec, akurát pre 99,9 % ľudí špecifická, s ktorou neprišli nikdy do styku. Je to tak primitívne, že neviem, ako by som to zadal do trubky a googla....

Zajtra v práci to poštudujem, zastupujem v pokladni /firemnej, kde príjde 1 človek za 8 hodín, tak prototyp sam skúsim vyrobiť, všetko náradie spakujem do tašky do roboty....
Takisto potrebujem dať na pánty smerovku + ovládaciu časť na môjho vetroňa :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) pre ktorého mi predvčerom hrali aj na rádiu BEAT !!!! - CALYPSO :-))
- ponúkol by som to niektorým firmám, alebo prvé kusy by boli ručná výroba, lenže vtedy by som už musel mať nejaký papier....
JUDr. Eva Blazyová
22.04.14,12:55
Dobrý deň,

registráciu patentov vykonáva v SR úrad priemyselného vlastníctva, odporúčam Vám prelustrovať stránku www.upv.sk, kde sa dozviete všetky potrebné informácie.

napr. http://www.upv.sk/?informacia-pre-prihlasovatela-patentu
srska
22.04.14,13:30
doporučím ak nemáš skúsenosti - najlepšie si je, po naštudovaní základných vecí, dohohodnúť v bb konzultáciu. poz.: ak by som mal vyhodnotiť najústretovejší úrad v štátnej správe, tak upv v bb by jednoznačne vyhralo. sú fakt ústretoví. neriešil som patenty ale ochranné známky v sk aj vrámci eú.
JUDr. Eva Blazyová
22.04.14,17:20
pripájam sa k vyššie uvedenému názoru, aj ja mám veľmi dobré skúsenosti, pracovníčky úradu boli vždy promptné a ochotné.
misoft
26.04.14,09:25
Šak urob, urob....nik ti nebráni :D. A ak by náhodou to u teba policajti našli (chladná zbraň) - tak aspoň mozgové závity budú musieť prečistiť..... aby vedeli, ako to "formulovať" do zápisnice...... Kua, veď sa takto postaráš o zvýšenie vzdelanostnej úrovne príslušníkov PZ SR!