anaya
21.04.14,14:50
Od januara splacama hypoteku. Ciastka odchadza z manzelovho uctu kazdy mesiac 21. Tento mesiac pripadol 21.den na nedelu a sviatok. Pred sviatkami mal manzel 3 dni dovolenku kvoli vaznemu zdravotnemu stavu svokra a nejak nam to vyprsalo z hlavy skontrolovat ucet, ci su tam peniaze na hypoteku. Zhodou okolnosti este aj manzelova vyplata meska a kedze pred sviatkami nebol v praci, dozvedel sa to az vcera, ked si vsimol, ze ma na ucte len nejaky pareurovy zostatok. Ako hovorim neskoro sme si to vsimli zhodou roznych okolnosti a teda splatka na hypo neodisla - stiahli len to, co mal manzel na ucte, ale to je necela tretina splatky.

Chcem sa spytat, ako to riesit teraz? Ist zajtra do banky a zvysok splatky uhradit? Budu s tym nejake problemy, ze sa splatka neuhradila v danom termine v plnej vyske? Predpokladam, ze oni si zvysok z uctu nestiahnu, aj ked uz zajtra bude mat manzel vyplatu na ucte...

Viete niekto poradit, ako sa postupuje v takychto pripadoch a ci je z toho velky "pruser" v banke? Viem, ze je to nasa chyba, ze sme si neustrazili stav uctu, ale nejak sme v tom zhone s problrmami so svokrom a k tomu sviatky...

Dakujem.
taiko
21.04.14,13:04
"honesty is best policy", ja by som rano o 0900 uz buchal na banku ze chcem zaplatit. Nedajboze sa dostat na nejaky zoznam problemovych platicov.
cacka
21.04.14,13:20
Akonáhle bude mať manžel výplatu na účte, tak si banka stiahne zvyšok splátky. Kôli takému malému omeškaniu väčšinou nerobia problémy...
ivka70
21.04.14,13:21
Akonáhle bude mať manžel výplatu na účte, tak si banka stiahne zvyšok splátky. Kôli takému malému omeškaniu väčšinou nerobia problémy...

nebola by som si ista, ze si stiahne ..od zavedenia SEPA to uz banky opakovane nerobia ... zato uroky z omeskania pocitaju
cacka
21.04.14,13:32
Akonáhle bude mať manžel výplatu na účte, tak si banka stiahne zvyšok splátky. Kôli takému malému omeškaniu väčšinou nerobia problémy...

nebola by som si ista, ze si stiahne ..od zavedenia SEPA to uz banky opakovane nerobia ... zato uroky z omeskania pocitaju

Mne sa to stalo minulý mesiac a stiahli si...lenže ja som meškala asi týždeň, takže som to mala aj s tými úrokmi z omeškania...