javorinka
21.04.14,14:32
zdravim,poradte nam nejakeho borca čo sa zaobera nevyplatenim mzdy szčo.je nas 13 chlapov,mali sme podpisanu zmluvu o dielo a mame aj orazene a podpisane faktury od zamestnavatela na sumu 42000€.policajti nam to uzavreli,že trestny čin sa nestal
veronikasad
21.04.14,12:34
Trestný čin sa naozaj nestal, SZČO nemá nárok na mzdu ...iba ak by mal so zamestnávatelom uzatvorenú pracovnú zmluvu ako zamestnec - čo nie je Váš prípad.
Katy a R
21.04.14,12:58
na to netreba "borca" čo sa zaoberá nevyplatením mzdy! ...nemáte totiž zamestnávateľa!
Ale skúste aj médiá - možno sa podarí ... ???
Braňo
21.04.14,13:19
máte akurát pohľadávku po splatnosti, to je tak asi všetko....
Ing. Ľubomír Janoška
21.04.14,13:49
Treba dať na súd návrh na platobný rozkaz (vydá ho do 2 týždňov) a dúfať, že si ho odberateľ prevezme.
javorinka
21.04.14,16:43
ako szčo mame uzatvorene podpisane zmluvy o dielo aj s dodatkom od majitelky firmy,že nam vyplati 12% z neuhradenej sumy každy mesiac.čo je ešte smerodatnejšie pre policiu a pravnika v tomto zlodejskom štate ako podpisana a orazena faktura od majitelky firmy?ak by praca nebola vykonana tak kto by niekomu podpisal a orazil fakturu???
draik
21.04.14,16:43
Okrem toho, že si odporca PR prevezme, treba dúfať, že má ešte nejaký majetok...
Neplatenie záväzku ako takého ešte nie je trestným činom, najmä ak dlžníkovi jeho finančná situácia neumožňuje dlhy uhradiť.
javorinka
21.04.14,16:52
niektory z poškodenych nemaju z čoho zaplatit odvody a jedneho vystahoval exekutor z bytu ,na toto paka je,ale že pani zlodejka ma dalšiu sro-čku a podnika veselo dalej to je v poriadku,my živnostnici mame pravo akurat robit na štat a zlodejov my nepotrebujeme peniaze na život.nevieme na koho sa už mame obratit.
bodliak
21.04.14,16:57
Javorinka, a čo, keď máš "orazenú faktúru" ?
Mýlite si pojmy a dojmy, nemáte žiadne práva zamestnanca, tak nehovorte o mzde.
Máte obchodný vzťah a rátajú sa (možno) nejaké úroky z omeškania. To je všetko.

Firma, ktorá vám dlhuje, je už asi vytunelovaná a vám ostanú len tie čísla na faktúre. Pre 42.000 sa majiteľke jednoducho oplatí firmu potopiť a založiť novú.
Ona sa bude voziť v novom aute a vy budete radi, ak nebudete musieť štátu zaplatiť 20 % DPH z tých 42.000. (snáď nie ste DPH-čkári)

Ešte stále sa vám zdá, že robiť na živnosť je výhodné ?
javorinka
21.04.14,17:20
bodliak,podla teba mam len robit,odvadzat na ciganov odvody a dufat že ako živnostnikovi mi niekto raz za čas da nejake euro a nestažovat sa,zlodeji podnikatelia nech nas dalej okradaju,oni maju pravdu a pravo.ja nie som blavak,kde sa da zamestnat za peknu vyplatu
bodliak
21.04.14,17:35
Prečo riešite právo až teraz ? Prečo ste si tých 42.000 nechávali na koniec a nedohodli čiastkové platby, zálohy ?
Prečo ako živnostníci (ručíte celým svojim majetkom) robíte pre s.r.o, z ktorej nemáte páky vyraziť ani cent ?

To nie je o cigáňoch, ani o blavákoch, na ktorých sa tak radi ventilujete. Hľadáte triedneho alebo rasového nepriateľa ? Potom volíte fica alebo kotlebovcov...
javorinka
21.04.14,18:54
riešime to už rok.pani zlodejka prestala s nami uplne komunikovat.napisal som niečo zle o blavakoch?mysliš si že v dnešnej dobe sa možu všetci zamestnat?ak vieš poradit tak porad a neriešme tu szčo alebo zamestnanca.ked nevieš koho som volil tak netrep,cez 20 rokov tu je lavica alebo pravica a kde sme,sam zlodej na slovensku, ked maš peniaze tak si nevynny,kradne sa či za fica či za dzurindu.
BXLmiami
22.04.14,04:29
No,lenže Ti napísali pravdu.Pokiaľ si SZČO,tak si podnikateľský subjekt ako pani podnikateľka a nevzťahuje sa na Teba ochrana zamestnanca.Takže je to o dvoch podnikateľských subjektoch a ich vzťahoch.
A čo sa týka toho kradnutia-každý nech začne sám od seba.
Peggynka
22.04.14,04:48
Trestný čin sa naozaj nestal, SZČO nemá nárok na mzdu ...iba ak by mal so zamestnávatelom uzatvorenú pracovnú zmluvu ako zamestnec - čo nie je Váš prípad.
Pán sa asi len zle vyjadril,má byť nevyplatená faktúra,tak to chápem ja.
javorinka
22.04.14,14:16
je to tak peggynka,nevyplatene,podpisane a orazene od podnikatelky faktury pre 13 ludi v celkovej sume 42000€.takže možeme robit dalej a bat sa kto nas znova nevyplati.som hrdy na slovensko.
Peggynka
22.04.14,15:25
je to tak peggynka,nevyplatene,podpisane a orazene od podnikatelky faktury pre 13 ludi v celkovej sume 42000€.takže možeme robit dalej a bat sa kto nas znova nevyplati.som hrdy na slovensko.
Je zaujímavé,že nevyplatenie mzdy je trestným činom a nezaplatenie faktúry nie.A podvodníci podnikajú ďalej.
MarcoM
22.04.14,15:48
je to tak peggynka,nevyplatene,podpisane a orazene od podnikatelky faktury pre 13 ludi v celkovej sume 42000€.takže možeme robit dalej a bat sa kto nas znova nevyplati.som hrdy na slovensko.
Je zaujímavé,že nevyplatenie mzdy je trestným činom a nezaplatenie faktúry nie.A podvodníci podnikajú ďalej.

Volá sa to riziko podnikania.

Tiež nemusel ako SZČO ísŤ do toho kšeftu ak mal pochybnosti o serióznosti, alebo danú osobu si "nepreklepol"
Peggynka
22.04.14,15:57
je to tak peggynka,nevyplatene,podpisane a orazene od podnikatelky faktury pre 13 ludi v celkovej sume 42000€.takže možeme robit dalej a bat sa kto nas znova nevyplati.som hrdy na slovensko.
Je zaujímavé,že nevyplatenie mzdy je trestným činom a nezaplatenie faktúry nie.A podvodníci podnikajú ďalej.

Volá sa to riziko podnikania.

Tiež nemusel ako SZČO ísŤ do toho kšeftu ak mal pochybnosti o serióznosti, alebo danú osobu si "nepreklepol"
A prečo by takéto spôsoby nemohli patriť pod trestný čin neoprávneného obohatenia ?
bodliak
22.04.14,16:08
A prečo by takéto spôsoby nemohli patriť pod trestný čin neoprávneného obohatenia ?
Lebo to tak mnohým vyhovuje.
Peggynka
22.04.14,17:13
A prečo by takéto spôsoby nemohli patriť pod trestný čin neoprávneného obohatenia ?
Lebo to tak mnohým vyhovuje.
...mnohým ZLODEJOM vyhovuje...
MarcoM
22.04.14,17:49
je to tak peggynka,nevyplatene,podpisane a orazene od podnikatelky faktury pre 13 ludi v celkovej sume 42000€.takže možeme robit dalej a bat sa kto nas znova nevyplati.som hrdy na slovensko.
Je zaujímavé,že nevyplatenie mzdy je trestným činom a nezaplatenie faktúry nie.A podvodníci podnikajú ďalej.

Volá sa to riziko podnikania.

Tiež nemusel ako SZČO ísŤ do toho kšeftu ak mal pochybnosti o serióznosti, alebo danú osobu si "nepreklepol"
A prečo by takéto spôsoby nemohli patriť pod trestný čin neoprávneného obohatenia ?

Pol republiky by sedelo v base. To by sme si veľmi nepomohli.

Mal trvať na priebežnom platení. Keď mu raz nevyplatia tak buď blázon, alebo blbec ostane a robí ďalej.