Martin1306
21.04.14,15:12
Ahojte, súčasťou živnosti sú okrem iného aj marketing a predaj nejakej služby v zahraničí. Oficiálne:
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
Reklamné a marketingové služby

Čo by som v prípade, že na pár mesiacov idem za týmto účelom do krajiny mimo EÚ (Ázia a pod.), mohol dať do nákladov? Zaujíma ma najmä cestovné, stravné a náklady na ubytovanie.

Aké doklady / potrvrdenia / papiere si treba potom odkladať v prípade nejakej kontroly? Túto činnosť by som vykonával ako živnostník pre s.r.o.-čku, ktorej by som za to vystavoval faktúru, no prípadný doklad ("dôkaz") ako napr. nejakou faktúrou vystavenou zahraničnou spoločnosťou by už mala s.r.o.-čka, nie ja. Ja by som mal max. nejaké doklady o bývaní, letenky, príp. lístky z autobusov a pod. S nejakými bločkami asi ťažko, lebo neviem, čo konkrétne by bolo možné preukázať, že slúžilo na účel vykonávania žinvosti / získania príjmu...

Taktiež by ma zaujímalo akú najdlhšiu dobu môžem stráviť v krajine za týmto účelom. V prípade obyčajného zamestnanca je pri služobnej ceste podmienka pobytu do max. niečo okolo 183 dní. Platia pri živnosti iné podmienky?