worker falcon
22.04.14,08:32
bodliak
22.04.14,06:56
Jednoducho. Nie je dôkaz, že dvere poškodil pán sused.
Nebude ani dôkaz, že susedovu sánku poškodila pani Mária.
buchač
22.04.14,07:25
Jednoducho. Nie je dôkaz, že dvere poškodil pán sused.
Nebude ani dôkaz, že susedovu sánku poškodila pani Mária.
Najprv som nechápal tú sánku ,respektíve zle čítal ,t.j. píšeš o čase budúcom a ja som čítal ako čas minulý .
Ale už som v obraze ...;)
Veru tak ... sánka , ruka , narazený bok pri pošmyknutí sa na práve čerstvo umytej podlahe ...ajajááj , možností je habadej .

Rok 2006. Mladá slečna Mária sa aj so svojim priateľom Jurajom rozhodli pre kúpu útulného 4-izbového bytu v pokojnej časti malebného mesta Poprad. Plní radosti a očakávaní sa do sťahovania pustili s veľkým nadšením. To však ešte netušili, že život v novej štvrti a s novými susedmi nebude prechádzka ružovou záhradou...

Slečna Mária je ženská , no čo priateľ Juraj ???
Holt , nie je Juraj ako Juraj ....ja by aj došiel , ale moje služby som , kua , drahé ...;) :D :D :D

Snáď by som doporučil nejakú kameru a to aj za cenu toho , že by bol porušovaný zákon o tom sledovaní . Tie kamery nie sú až také drahé , dajú sa namontovať aj do kukátka a napojiť na PC ...
Bol by to síce dôkaz aspoň na nejaké sedenie , súd by to neakceptoval .
Respektíve tá kamera a zábery by boli hlavne pre mňa na to konanie . Ak by to bol báči Jozef , tak adekvátna odpoveď by nedala na seba dlho čakať ....a rozhodne by to netrvalo dlhých 8 rokov . To ani 8 dní ...
bettylou
22.04.14,08:19
pani Mária nie je absolutne akcny clen, vlastne usmernuje svoju energiu úplne zlým smerom a to už 8 rokov. Každý normálny človek by to riešil radikálnejšie. Aj decko by mu už minimálne napchalo zápalky do kľúčovej dierky, aby ten debil mohol nocovať aspoň raz dvakrát do týždňa von.
sito
22.04.14,08:42
A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...
Jurino
22.04.14,12:09
U nás v bytovke som riešil u matky podobný prípad. Jednalo sa o teror a šikanu mojej matky, ktorá je vážne chorá a lieči sa aj na vysoký krvný tlak. Tým, že je veľký záujem v jej lokalite o byty, do ktorých sa snažia nasťahovať mnohopočetné rodiny a ona je v byte sama, snažili sa ju z bytu vyštvať susedia v susedných bytoch a napokon aj správca budovy formou nevídanou. Aj napriek tomu, že si za bývanie riadne a načas platila, tak sa ju snažili z bytu vysťahovať, tak, že si vymýšľali na ňu rôzne kauzy a udávali ju na políciu z dôvodu rušenia pokojného bývania, ktoré bolo sprevádzané hlukom z jej bytu, búchaním a pod. Realita však bola iná, práve opačná. Predpokladám, že susedia, ktorí mali záujem o byt pre svojich blízkych známych, boli dohodnutí so správcom budovy, že jej budú robiť napriek. V noci púšťali hlasno hudbu, aby nemohla spať, skoro ráno hádzali kladivá o podlahu, skákali na plafóne bytu nad ňou, natierali jej na dvere neznámy biely prášok, poškriabali jej kukátko na dverách. Takýto stav pretrvával veľmi dlho, matke bývalo zle, bola chronicky nevyspatá, trpela závratmi, vracala, mala ťažké stavy, vysoký krvný tlak a ja som chodil k nej počas noci. Volali sme pohotovostnú motorizovanú jednotku, ktorá ju odviezla do nemocnice, aby ju hospitalizovali, keď sa enormný tlak nepodarilo znížiť. Záznamy zo zásahov pohotovosti sme samozrejme predložili neskôr aj na polícií pri výpovedi. Možno sa pýtate, prečo si myslím, že bolo do tohto teroru zapletené celé SVB so správcom? Raz pri výmene plynových hodín a plynovej revízií, jej nechal pustený plyn v byte sám "autorizovaný" pán plynár, ktorý bol vybraný správcom budovy. Keby zaspala, nechcem vedieť, čo by sa stalo. Našťastie bola doma a unikajúci plyn zacítila. Zavolali sme firme, ktorá revíziu plynu a výmenu plynových hodín prevádzala. Je zvláštne, že sa to stalo len v jej byte, bola to skutočne len náhoda? Možno áno, možno nie.
Jedného dňa, po neustálych matkiných telefonátoch a sťažnostiach som si povedal dosť!!! Nasťahoval som sa k nej a do bytu. Ešte dlhú dobu som mal so susedmi problém aj ja, keďže som v takýchto situáciach nervák a viem, že zákon lumpov chráni viac ako by to malo platiť naopak. Ja riešim situáciu priamo "z očí do očí". Pár ľuďom som povedal priamo pár teplých slov a situáciu vysvetlil priamo, upozornil som ich, aby s tým počínaním prestali, lebo budem nútení brániť sa zákonnou formou. Po roku a pol som začal rozmýšľať ako získať dôkazy a v danej situácií zvíťaziť a nebyť nakoniec porazeným. A urobil som nasledovnú geniálnu vec, ktorá nezasahuje do práv ostatných vlastníkov bytov: nasadil som kamerový systém do nášho bytu.
Kamerový systém, ktorý som mal zapožičaný (verím, že v týchto situáciách by vedela pomôcť aj polícia s vašim súhlasom), som snímal náš byt v noci a počas dňa, ale len v istých etapách, kedy šikana pozostávajúca z búchania, hádzania kladív o podlahu začala. Všetok psychický teror, ktorý v byte cez deň prežívala matka bol zaznamenaný. Rušenie nočného pokoja taktiež. v noci bola predvolaná aj policajná hliadka. Dotyčné osoby samozrejme hluk a búchanie popreli, ale nám ostali nahrávky, ktoré jasne nasvedčovali o čomsi inom. To, že robí hluk a búcha ktosi iný ako matka sme vedeli dokázať a podali sme na políciu trestné oznámenie na neznámeho páchateľa z podozrenia bytovej šikany a teroru a oznámenie o prečine do zasahovania práv na pokojné užívanie bytu. Na políciu boli predvolaní všetci susedia, vrátane správcu SVB, ktorý sa vyhrážal a písal matke listy o tom, ako môže byť z bytu vysťahovaná, pretože ruší pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov. Pravdepodobne kedysi na schôdzi vlastníkov bytov sa väčšina dohodla, že starú pani treba vysťahovať z bytu, z ktorého môže byť "dobrý kšeft". Tento čin sme samozrejme nevedeli preukázať, je to len domnienka, ktorou sa polícia samozrejme zaoberala, ale nemali sme dostatok dôkazov. Dodnes však matka dostáva návrhy na presťahovanie do menšieho bytu, či výmeny bytu za menší a pod.
My sme riešili situáciu takto, odvtedy má moja chorá matka kľud v byte, ale susedské vzťahy sú ochladnuté. Čo však po tom, keď má aspoň pokoj vo vlastnom byte. Je dosť možné, že tá množina ľudí, ktorí majú o byty v tejto lokalite záujem ostala na prázdno s dlhým nosom a peniažkami v kapse.
Vo vašom prípade by som postupoval podobne, raz musí nastať koniec. Zmedializujte prípad, zavolajte televízny štáb, nech z toho urobia reportáže a pod. Je to možno naivné, ale vzdávať sa nikdy netreba.
bettylou
23.04.14,15:34
A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...

ee, sú tam troškku väčšie technické problémy s prevedením :D
misoft
23.04.14,17:11
A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...

ee, sú tam troškku väčšie technické problémy s prevedením :D
....veru, veru - bývajú na prízemí...... :D:D:D
command
24.04.14,05:03
A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...
Tým že mu strcis zápalku zvonka k takémuto cielu nedostpeje to by si musel zvnutra do zamknutych dveri. Alebo panovi pomocť pri skákaní z okna :D Osobne by som to riesil tak ze by par mladistvich napr. romov pána za pár korún pekne doriadili, alebo lsuzia na to aj iný ludia ale ty by ho uz asi na vozik dostali.
sito
24.04.14,06:27
A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...

ee, sú tam troškku väčšie technické problémy s prevedením http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif
....veru, veru - bývajú na prízemí...... http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gifhttp://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gifhttp://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif




A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...
Tým že mu strcis zápalku zvonka k takémuto cielu nedostpeje to by si musel zvnutra do zamknutych dveri. Alebo panovi pomocť pri skákaní z okna :D Osobne by som to riesil tak ze by par mladistvich napr. romov pána za pár korún pekne doriadili, alebo lsuzia na to aj iný ludia ale ty by ho uz asi na vozik dostali.


Hm, presne to som čakal, také reakcie. Každý len na to svoje myslí, sirky.

Správne, ak sa napchajú z vonka a on je vnútri, ani byt si nezamkne, keď sa rozhodne isť na prechádzku, alebo ho nech nezabezpečený.Ja som myslel na tie dvere, nie sirky, že aby ich nemohol otvoriť a opustiť byt cez ne z vnútra.



Ale ako vždy, tradične, myslieť je hovno vedieť, že?



... veru, veru ...

Prečítal som si a dočítal som sa:

"Na poschodí, kde sa nachádzal aj byt slečny Márie, bol byt ešte jeden.

Po návrate z práce si v kvetináči na medziposchodí našla tlejúce ohorky od cigariet, opľuté dvere sa začali stávať samozrejmosťou."

Z uvedeného si myslím, nemám dojem, že Mária býva na prízemí, zvyčajne tam v blízkosti býva druhý východ z domu, zadný, núdzový.

Ako ten jeden ... od správcu povedal, že čo je za dvermi bytu je majetok vlastníka bytu, prípadne jeho nájomníka.

Možno ten dom bol postavený pre hasičov a vlastníci bytov sa riadia heslom. Čo ťa nepáli, nehas!

"Pred domom sú vytrhané kvety, ktoré slečna Mária s najlepšími úmyslami zasadila pre zveľadenie okolia."

Myslím, ak by bolo napísané, že pred domom pod je oknami, mohlo by sa jednať o prízemie. No nevylučovalo by to možnosť, že býva ma prvom, či poslednom poschodí nad tými kvetmi, vytrhanými.

Ale v dome, ba aj bytoch sú veci, ktoré sú spoločné, inak to v bytovom dome nejde.



Logická úvaha.

"Tým že mu strcis zápalku zvonka k takémuto cielu nedostpeje to by si musel zvnutra do zamknutych dveri."

"Alebo panovi pomocť pri skákaní z okna."

Rozhodne by som sa nesnažil pomôcť slečne Márii tým, že by som Jozefovi názorne ukázal ako sa vyskakuje z okna.



Jedna z možnosti ako dosiahnuť, že Jozef nevylezie z bytu cez dvere je, že sa zo slečny majky stane pani Mária, nie Jurajova, to skôr buchačova, ale ten už dozor má. Pozdravujem, gratulujem. No mal by to byť riadny Búchač, meno nie je podstatné.

Ale, žijeme v 21 storočí, aj technické možnosti by sa našli.



Myslím si. Ľahostajnosť to nie je.
bodliak
24.04.14,06:38
Záleží aj od dverí... Drevené ?
Jedno ráno by mal na dverách vrtumi pripevnený kus železa.
Druhé ráno by bolo železo privarené o zárubňu.

Alebo lepidlo mamut natlačené do špáry okolo celých dverí v čase, keď sused pár hodín dvere otvárať nebude a lepidlo bude mať čas vytvrdnúť...

Ak ho chcete dostať do basy, tak podhodená falošná bankovka. Bude chcieť premeniť na chlast.

Treba nechať fantázii priestor. Možností je veľa...
bettylou
24.04.14,07:57
A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...

ee, sú tam troškku väčšie technické problémy s prevedením http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif
....veru, veru - bývajú na prízemí...... http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gifhttp://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gifhttp://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif




A čo skúsiť to opačne, nech vyskočí z balkóna, okna ...
Tým že mu strcis zápalku zvonka k takémuto cielu nedostpeje to by si musel zvnutra do zamknutych dveri. Alebo panovi pomocť pri skákaní z okna :D Osobne by som to riesil tak ze by par mladistvich napr. romov pána za pár korún pekne doriadili, alebo lsuzia na to aj iný ludia ale ty by ho uz asi na vozik dostali.


Hm, presne to som čakal, také reakcie. Každý len na to svoje myslí, sirky.

Správne, ak sa napchajú z vonka a on je vnútri, ani byt si nezamkne, keď sa rozhodne isť na prechádzku, alebo ho nech nezabezpečený.Ja som myslel na tie dvere, nie sirky, že aby ich nemohol otvoriť a opustiť byt cez ne z vnútra.



Ale ako vždy, tradične, myslieť je hovno vedieť, že?



... veru, veru ...

Prečítal som si a dočítal som sa:

"Na poschodí, kde sa nachádzal aj byt slečny Márie, bol byt ešte jeden.

Po návrate z práce si v kvetináči na medziposchodí našla tlejúce ohorky od cigariet, opľuté dvere sa začali stávať samozrejmosťou."

Z uvedeného si myslím, nemám dojem, že Mária býva na prízemí, zvyčajne tam v blízkosti býva druhý východ z domu, zadný, núdzový.

Ako ten jeden ... od správcu povedal, že čo je za dvermi bytu je majetok vlastníka bytu, prípadne jeho nájomníka.

Možno ten dom bol postavený pre hasičov a vlastníci bytov sa riadia heslom. Čo ťa nepáli, nehas!

"Pred domom sú vytrhané kvety, ktoré slečna Mária s najlepšími úmyslami zasadila pre zveľadenie okolia."

Myslím, ak by bolo napísané, že pred domom pod je oknami, mohlo by sa jednať o prízemie. No nevylučovalo by to možnosť, že býva ma prvom, či poslednom poschodí nad tými kvetmi, vytrhanými.

Ale v dome, ba aj bytoch sú veci, ktoré sú spoločné, inak to v bytovom dome nejde.



Logická úvaha.

"Tým že mu strcis zápalku zvonka k takémuto cielu nedostpeje to by si musel zvnutra do zamknutych dveri."
bingo

"Alebo panovi pomocť pri skákaní z okna."
blbosť z hľadiska etiky a pudu sebazáchovy, ale holt, čo nespravíš pre blížneho svojho :confused::D

Rozhodne by som sa nesnažil pomôcť slečne Márii tým, že by som Jozefovi názorne ukázal ako sa vyskakuje z okna.



Jedna z možnosti ako dosiahnuť, že Jozef nevylezie z bytu cez dvere je, že sa zo slečny majky stane pani Mária, nie Jurajova, to skôr buchačova, ale ten už dozor má. Pozdravujem, gratulujem. No mal by to byť riadny Búchač, meno nie je podstatné.

Ale, žijeme v 21 storočí, aj technické možnosti by sa našli.



Myslím si. Ľahostajnosť to nie je.
"mimo temy"
:D :D :D máš pravdu, je to všetko perverzné a o h..ne
sito
25.04.14,08:17
"mimo temy"
:D :D :D máš pravdu, je to všetko perverzné a o h..ne[/QUOTE]

Ako pre koho, ako pre koho? Pre slečnu majku, isto, ale ona potrebuje niečo účinné.

No čo? Slovensko naše, naše, spravodlivé ....