player85
22.04.14,09:21
Ahojte,som na pn,tehotna,potrebovalaby som poradit ako sformulovat papierdo roboty ze budem pn az do zaciatku materskej kvoli zdr.dovodom...mam to sformulovat ako oznam,ci ako?
veronikasad
22.04.14,07:25
O práceneschopnosti rozhoduje ošetrujúci lekár. Zamestnávatelovi musí stačiť, keď mu každý mesiac pošleš doklad o trvaní DPN, tzv. "prechodku". Nástup na MD treba oznámiť písomne - mesiac vopred.
Katy a R
22.04.14,07:26
A načo chceš formulovať nejaký oznam? Odovzdávaš predsa tlačivo o DPN .. a na konci každého mesiaca tlačivo o trvaní DPN .
A to ešte nevieš na 100%, či budeš DPN do nástupu na materskú !
ivka70
22.04.14,07:26
Ty nemas ziadnu taku povinnost oznamovat ako dlho bude trvat tvoja PN.
O tom, ci budes PN az do materskej, rozhoduje lekar a ani ten nemoze na 100% dnes potvrdit, ze aj o 5 mesiacov budes potrebovat byt PN.

Ty dorucis zamestnavatelovi PN a na konci kazdeho mesiace prechodku do dalsieho mesiaca.
Ak si mu neoznamila, tak pisomne oznamenie o tehotenstve s kopiou materskej knizky a mesiac pred nastupom na matersku ziadost/informaciu o uvolnenie na MD.
Tweety
22.04.14,07:35
AK si tehotná, a ešte si tehotenstvo neoznámila zamestnáv., tak to urob čím skôr. A to, že si DPN nijako zvlášť neoznamuješ, stačí doručiť zamestnáv. doklad o jeho trvaní.
player85
22.04.14,07:45
Ja som pn o konca decembra :-) nastup na matersku mam koncom maja 2014 termin mam v juni :-) tak preto sa pytam cize nemusim nic posielat asi,vsak? A ten nastup na md mam uz teraz poslat ci ako?
veronikasad
22.04.14,07:47
Nepíšeš presný dátum nástupu na MD - treba oznámiť zamestnávatelovi písomne mesiac vopred ...
player85
22.04.14,07:49
Na zaciatku ako som otehotnela som tu takyoznam dala ze somtehotna a predpokladany nastup na md tammal tiez aj knizku dostal prefotenu,takze treba este cosi?
veronikasad
22.04.14,07:51
Ak už vieš presný nástup. s aprílovou prechodkou to oznám zamestnávatelovi. Predpokladám, že žiadosť o materské ešte mať nebudeš, tak to oznám listom.