dianka.sz
22.04.14,10:06
Potrebujem pomoc,! s.r.o. je registrovaná na DPH od 17.03.2014, majú predajňu kde používajú ERP. Problém je v tom že zmenu v ERP dali spraviť len od 1.4.2014. Do konca marca predávali všetko bez DPH. Neviem ako mám podať za to obdobie mesačné DPH. Výdavky mali tiež. Som z toho zúfalá, neviem ako postupovať správne. Majiteľka mi povedala že nemala čas na to aby vybavila zmeny v ERP od dátumu registrácie. Prosím poradte, čo mám robiť...podať za mes. marec nulové DP DPH? Alebo zahrnúť len výdaj? v tom prípade budú mať nadmerný odpočet? Ja už neviem, ale podľa mňa keď dostaneme kontrolu z Dú pokutu dostanú aj tak....Prosím o radu...
tictac7
22.04.14,08:57
...že pozdravujem majiteľku - že nemala čas :D
Zo všetkých denných závierok od 17.3. si urobíš rozpis a budeš brať, že to, čo sa predalo, je aj s DPH, teda sumu rozdelíš na základ dane a DPH a dostaneš DPH na výstupe. Dúfam, že aspoň pri faktúrach mala čas....
dianka.sz
22.04.14,10:02
Ďakujem....takže keď napr. mala príjem z ERP 20.00€ tak tú sumu rozdelím na základ a DPH a tým pádom budú sedieť aj denné obraty, áno faktúry majú správne....ale neviem ako to celé vysvetlím keď dostaneme kontrolu..:-)