mindzis
22.04.14,12:39
jslancik
22.04.14,10:46
nepíšeš, či je to iba priateľka, čo nemá zmluvu. Prenajímateľ zmluvu má (resp. bola uzavretá nejaká zmluva?)? Ak nemá tiež, tak ste na tom dobre.

Ak ju má, tak mu to rýchlo vyplaťte, čo chce. Lebo de facto (či de iure?) nájom ani neskončil, keďže písomnú výpoveď ste nepodali. Výpovedná lehota je zo zákona 3 mesiace, takže môže chcieť tri nájmy. Bez ohľadu na to, čo je v zmluve.
dmc
22.04.14,11:15
Vypovedna lehota v zmysle ustanovania Obcianskeho zakonnika je 3 mesiace alebo dohodou (je potrebny suhlas oboch stran). Samozrejme ze idealne je podat vypoved pisomne inak nemate v ruke nic. Az do skoncenia najmu ste povinny platit dohodnuty najom.
mindzis
22.04.14,11:27
tak to je mi jasne ze taham za kratsi koniec. on zmluvu ma urcite. Nepotesili ste ma priatelia chce to nejaky plan aby som to platit nemusel :D
Chobot
22.04.14,11:47
tak to je mi jasne ze taham za kratsi koniec. on zmluvu ma urcite. Nepotesili ste ma priatelia chce to nejaky plan aby som to platit nemusel :D

Odsťahuj sa na Aljašku...



Inak to budete musieť zaplatiť. Ak nie dobrovoľne. cez súd a exekútora to môže byť aj 2-3 x toľko.
jslancik
22.04.14,11:48
tak to je mi jasne ze taham za kratsi koniec. on zmluvu ma urcite. Nepotesili ste ma priatelia chce to nejaky plan aby som to platit nemusel :D

Hm, hm, ťaháte za rovnaký koniec. Obidvaja máte práva aj POVINNOSTI. Ak chce jeden z niečoho vycúvať, môže očakávať, že druhá strana si bude uplatňovať svoje práva. Tebe by sa páčilo, keby ťa s priateľkou prenajímateľ zo dňa na deň vyhodil? veď zmluva je iba papier. Mimochodom, ak nemáte fyzicky zmluvu, mohol by to spraviť, a nemali by ste právo na nič. Zmluvy treba odkladať a správať sa podľa nich.

Mimochodom, nazývať dodržiavanie zmluvy "ťahaním za kratší koniec" je zaujímavé.