piskotka12
22.04.14,14:47
bodliak
22.04.14,13:40
No budeš musieť. A okrem dlhu poistovni aj odmenu exekútorovi.
veronikasad
22.04.14,13:41
Otázka zrejme bola, či môže dlh zaplatiť na účet príslušnej zdr.poisťovne ...
jslancik
22.04.14,13:54
podľa pokynov od exekútora. presne. Nič menej, ani inde.
korela
22.04.14,15:07
Koľko dní máš oznámenie od exekútora v rukách? Prebral si už list od neho? Ak nie, tak zaplať celú dlžnú sumu poisťovni, ale pozor, na správny účet. Pre istotu si to choď s nimi odsúhlasiť. Potom uvidíš, či budeš musieť zaplatiť ešte aj exekútorovi. Teraz rieš toto. To ostatné sa dozvieš potom na ich komore.
arizona
22.04.14,17:41
Ak uz ZP posunula vymyhanie pohladavky exekutorovi, uz sa musi vyplatit jemu.
misoft
22.04.14,17:43
Súhlas - vymáhač prakticky pohľadávku odkúpil od ZP - tá má svoje lóve, vymáhač si teraz pýta to, čo dal ZP + výlohy a úroky....
korela
22.04.14,17:53
Môže mať info od poisťovne, ak neprebral zásielku ešte od exe, mohol by to urýchlene vyrovnať. Ak to prebral od exe, až potom by to mohlo byť pasé.
buchač
22.04.14,18:27
Presne tak ...
Lebo v konečnom dôsledku dlžník by na prehnanú iniciatívu mohol doplatiť .

...a exekútor nie je charita , takže nie je o čom debatovať .

Ďalšou stránkou mince je to , že exekútor sa nejak neponáhľa , aj tých spisov je na stole dostatok .

Tým chcem povedať aj to , že piškotka má ten dlh ( podľa mňa ) zarúbaný v poisťovni už nejaký mesiac ...

Ten zvyšok o platení hore dole po účtoch , alebo nebodaj naháňanie infa v špajzi je balada o ničom ...
piskotka12
23.04.14,20:54
Papier som este nedostala od Ex, Momentalne vsetko riesim cez maily, pretoze nie som na SK, ale informacie mam, ze mi este nic neprislo od Ex, pretoze si mailom pisala s nim a odpoved bola, ze este cakaju na nejake papiere od Dovery,
korela
23.04.14,22:05
Prosím ťa, ja byť tebou, okamžite ukončujem komunikáciu s exekútorom, a zavolám do Dôvery, i keď viem, že tam sa musí všetko najprv vyrozprávať cez tie ich telefonické asistentky, každá hlúposť aj dg, neviem, či sú na to vôbec oprávnené tie ženy, a oni ti potom dajú odpoveď na základe tvojej požiadavky Keby som to vedela, do Dôvery ani nevstúpim. Toto by si vyriešila vo Všeobecnej buď telefonicky alebo osobne behom jedného dňa. Vyrátali by ti dlžnú sumu, poskytli účet na ktorý by si zaplatila dlžnú sumu a obišla by si exekútora.
Ak ide o Dôveru, neviem ako ti rýchlo odpovedajú, možno ti to vyjde, inak exekútorovi sa asi už nevyhneš. Ak si aj v zahraničí, podľa mňa ťa lacnejšie vyjde telefonát do Dôvery, ako vyplácať ešte aj exe.
Aké info máš zatiaľ z Dôvery? Čo si doteraz vybavila? Vieš už presnú sumu a číslo účtu? Mal by to byť tvoj účet pôvodný. Jednoducho to zapalť. Dôležitý je doklad o zaplatení a dátum. Ešte by to stále mal byť pôvodný účet podľa mňa. Skús sa tu ešte popýtať. Ale konaj.
Ako si vôbec prišla na exekútora, ktorý to je? Odkiaľ?