RadoVav
22.04.14,15:26
Rozmýšľam o otvorení internetového obchodu popri zamestnaní. Šlo by o netradičnú komoditu - minerály. Na začiatku by som chcel predávať iba minerály z môjho vlastného zberu (z rôznych opustených lomov, starých banských háld a pod.), teda nemal by som žiadnych dodávateľov, veľmi vzdialene by som to prirovnal k farmárskemu predaju z dvora. Tejto záľube sa venujem už dlhšiu dobu a za ten čas mi pribudli aj estetické vzorky. Podľa reakcií návštev viem, že také niečo sa páči aj ľuďom, ktorý sa v tom nevyznajú. Zákazníkmi by boli zberatelia a ľudia čo zháňajú dekorácie do kancelárií a bytov. Na začiatok by úplne stačilo keby som predal mesačne niekoľko vzoriek, aby som zaplatil režijné náklady spojené so webstránkou. Podľa toho by som vedel či to má zmysel alebo nie. Časom, keby to šlo, mohol by som sa tomu venovať profesionálnejšie a nakupovať aj od dodávateľov pravažne zo zahraničia. Poradíte mi či aj v takomto prípade treba vybavovať živnosť a viesť účtovníctvo? Ďakujem.
tictac7
22.04.14,13:58
Keďže rozmýšľaš o otvorení internetového obchodu a budeš predávať
teda nie je čo riešiť - chceš dosahovať zisk no a o tom je podnikanie. Podnikanie = zápis do živnostenského alebo obchodného registra no a = samozrejme, že aj účtovníctvo k tomu patrí.

...ani vzdialenie sa to nedá prirovnať k farmárskemu predaju z dvora.....
jslancik
22.04.14,14:02
chceš to riešiť dlhodobejšie a vo veľkom rozsahu. Dôležitá je sústavnosť a pravidelnosť. V menšom rozsahu by sa to dalo riešiť cez inzeráty (s prípadným odkazom na stránku so vzorkami). Ale keďže máš veľké plány, potrebuješ komplet e-shop so živnosťou. Ale začať by si mohol skromnejšie (nechcem ťa nahovárať na "nezákonné praktiky"). Uvidel by si, aký je skutočne záujem a akú to má budúcnosť a prognózy.
srska
22.04.14,14:09
no ja sa v mineráloch nevyznám, tak sa opýtam znalca - čo je to?
našiel som na grunte
RadoVav
22.04.14,14:18
to je velmi tazko takto, ale pride mi to ako nieco umele, sklovite, odpad z vysokej pece. Musel by som vidiet na zivo. Taketo veci sa casto nachadzaju aj na poliach, a ludia si ich vsimnu pretoze prirodzene do takeho prostredia nepatria.
terezamaria
22.04.14,14:24
Minerály a liečivé kamene sa predávajú na stránke www.sashe.sk, je tam veľa predajcov, ale pokiaľ chceš mať vlastný obchod, určite budeš živnosť potrebovať.
RadoVav
22.04.14,14:33
Ďakujem za odpoveď. Z dôvodu, že neviem či má niečo také zmysel sa mi nechce rozbiehať e-shop. Už teraz viem, že na Slovensku je dosť malý trh na podobne zaležitosti. ... Nemám na mysli nejaku bižutériu, alebo ezoteriku. Takých stránok je u nás dosť. ... Jednoduchšiu stránku by som si vedel spraviť aj sám, povešať tam fotky a kontakt. Keď by sa nikto neozval, asi to nemá ani zmysel rozbiehať.
RadoVav
22.04.14,14:47
ďakujem, ale nemám na mysli výrobky z kameňov a bižutériu. Prírodné krištalické vzorky minerálov. napr.
http://maggiesscienceconnection.weebly.com/minerals.html
terezamaria
22.04.14,14:58
Veď tam predávajú aj minerály a liečivé kamene bez toho, aby boli spracované ako bižutéria...:-)
Katy a R
22.04.14,15:08
mareko
22.04.14,17:32
Pre začiatok by si to mal vyskúšať cez bazos alebo iný inzertný portál. Zistíš, či má vôbec zmysel sa tomu venovať. Ak nebude záujem, zbytočne by si si skomplikoval život zakladaním živnosti.