zabavac
22.04.14,16:11
Suseda má asi 10 mačiek a tie chodia špiniť do mojej záhradky. Bola na to upozornená a vraj si mám záhradu zabezpečiť tak, aby mi tam neliezli. Ja som jej povedal, že mačky si má zabezpečiť ona, ale s ňou to ani nehne. Už viacerí ani nesadíme zeleninu, lebo to nemá význam. Teraz chodia špiniť do kvetov. Mimichodom je to poslankyňa obecného zastupiteľstva. Bojujem s myšlienkou, že jej ich otrávim, hoci mačky za to nemôžu, ale som na pokraji zúfalstva a keď mi prdne v hlave, tak to asi urobím.
alaya1
22.04.14,14:56
Myslim, ze otravenim maciek nic nedocielite, nakolko suseda si moze zabezpecit dalsie a mozno vo vacsom mnozstve. Susedske spory a vztahy je tazko riesit cudziemu cloveku takto cez internet, ked sa vyjadrila len jedna strana. Myslim si vsak, ze slusnym spravanim, poziadavkou vyrieknutou slusne, pokojnym hlasom docielite viac, ako vyhrazkami a hrozbami. Ak ani to nepomaha, tak sa treba obratit na veterinarnu spravu, pripadne media.

doplnenie- pripajam zaujimavy blog, tiez o susedskych vztahoch, aj ked z ineho sudka.
http://nataliadudasova.blog.sme.sk/c/354245/Psychicky-teror-v-panelaku-vojna-ktoru-nevidime.html
bodliak
22.04.14,16:57
Akčný pes to vyrieši.
arizona
22.04.14,17:01
Tvoj problem by si mal hladat inde, v sebe...
Tebe vadi asi vsetko, so vsetkym mas problem,nielen so zvieratami v okoli,ale aj s vlastnou rodinou,vedenim obce atd...ano, urob si dobre a vsetko naokolo otrav!!! Potom si najdes iny dovod, z coho budes zufaly :-(
Chobot
22.04.14,20:21
Si myslíš, že ich inštruovala, že majú chodiť špiniť k tebe? A iné zvieratá u teba nešpinia? Holuby, vrabce, ježkovia a iná divo žijúca zver? Si len zaujatý voči tým mačkám.
Xanti
22.04.14,20:26
Ako rozum sa mi zastavil, mačky lovia myši, to ich má zavrieť do klietok aby ti nechodili na dvor a myši budeš loviť ty aby nepokapali od hladu, že ....

Fakt choré... ani nemám slov...
korela
22.04.14,23:10
Mňa by zaujímalo, keby si zadávateľ témy zaobstaral 10 psov. Ako by sa sitácia vyvíjala ďalej. To nie je o psíčkaroch vs mačičkároch. Ale o tolerancii a zmysle pre takt. Pretože či 10 psov tak i 10 mačiek na jednom pozemku je prehnané a obťažujúce množstvo.
Susedia sa roky mačkovali, už s tým po desiatkach rokoch prestali, naše územie si neznačkovali iba pre výnimočné fyzické zdatnosti nášho psa. Mačka vyliezla na strom, vyliezol aj on, mačka vyliezla na plot, vyliezol aj on. Mačka sa prechádzala po plote, prechádzal sa aj on. Mačka preskočila plot, preskočil aj on. A to nebol plot iba murovaný, ale aj koterec ukončený rúrkou s profilom 3 - 4 cm a prechádzal sa po ňom ako povrazolezec. Vďaka tomu, že mal široko stavané labky, geneticky dané kvôli dopadu pri zoskokoch. Pôvodne ovčiarsky pes, ktorý ako svorka vie zahnať stádo späť pred jeho záhubou, tak sa predierali napred k stádu po chrbtoch oviec. Pritom spolupracovali s tibetskými dogami.
Netušili sme v tom čase, akého psa sa sme si "zaobstarali", internet nebol, v knihách ako spomínané plemeno nebol. Teraz sa o ňom na nete píše dosť, ale predávajúci zamlčujú čoho je pes schopný. Známejší je v CZ, a iba raz som narazila na jeho pravé vlastnosti. Inak krásny, čistokrvné plemeno, múdre, ... milujúci majiteľa. Koľkokrát som prosila veterinárov, či nám nemôžu pomôcť upraviť mu šľachy na nohách, samozrejme, že nie. Pes trpel a my s ním. Pre neho proste neexistovala žiadna prekážka, ktorú by nezdolal.
Najhoršie pri takomto počte mačiek bolo pre nás jarné párenie.
Stačí takýto jeden pes v obci a je po mačkách.
zabavac
23.04.14,07:13
fakt choré, keď niekto na chytanie myší má 10 mačiek, ani ja nemám slov a toto považujem za choré. Ak by šlo o 1 mačku nepoviem, ale 10...?
Bednarova J
23.04.14,08:00
Co tak pohladat na nete nejaku chemicku latku co odpudzuje macky?
kopretinka
23.04.14,08:03
aké plemeno?
willma
23.04.14,08:15
zadávateľ má problém s mačkami od r 2011, to doteraz nič nevyriešil? Ale asi hej, lebo podľa pôvodného zadania bolo mačiek podstatne viac a u dvoch susied - teraz už len 10 a u jednej.
alaya1
23.04.14,09:03
a mozno sa len prevetravaju stare nicky :)
zabavac
23.04.14,09:14
Mala ich podstatne viac, niečo dala utratiť. Nevyriešil som nič, slušne som sa s ňou porozprával nech s tým niečo robí, lebo to obťažuje ľudí a nielen mňa. Rozprávali s ňou viacerí, ale vôbec to nepomohlo, jej to je jedno. Preto som znova zadal tento dotaz, aby ste"Vy, tí rozumní ", poradili čo s tým, ale neviete ani toľko ako ja, len plano poniektorí trepete(arizona, wilma, chobot). No aj tak Vám ďakujem. Ja keď neviem, tak sa nehrám na dôležitého a som radšej ticho.
Xanti
23.04.14,12:39
Vieš čo, mačka nie je pes to za prvé, a za druhé. Osobne nemám ani 1 mačku a predsa na dvor chodia 6-7 mačky, a nie sú od jedného majiteľa aj keby sa to tak zdalo. Najlepšie je obryzgať na všetkých naokolo.
Už ti bolo poradené, kúp psa a mačky sa tvojmu dvoru vyhnú.

A ľutujem už teraz tvojich susedov, ak sa ti do strechy nasťahuje kuna, koho obviníš z toho, že ju vycvičil aby ti rozožrala izoláciu.
korela
23.04.14,19:23
Xanti, keď sme mali veľkého, alebo potom naraz dvoch väčších, ak neboli v koterci, tak voľne behali, vtedy sa sem málokedy mačka zatúlala, a keď tak neznalá prostredia, ak sa ak stretli zoči-voči so psom, tak to bola naháňačka aj mimo nášho teritória. Ale teraz mám iba malého škrka na potechu, už je prakticky stále pri mne, nechce byť sám vonku, iba čo vybehne na potrebu a už sa pýta dnu. Ak sa zdrží, už viem, že je zle. Príde vždy vyváľaný v ....., a to na trávniku. Smrdí ako tchor, rovno do kúpeľne komlet vyšampónovať, či sa mi chce-nechce. Vyfénovať, hodina v ťahu.
Manžel bol u klientky, krásny dom a záhrada tip-top, pani dvoch bielych rovnakých psíkov, chodí s nimi zásadne do vlastnej záhrady iba s vodítkami. Prečo asi.
Ja som iba prikrmovala zatúlanú mačku,keď som ju videla špiniť u susedov, skoro som spadla z nôh. Ako to tie zvery vedia, kde začína územie suseda? A mať 10 mačiek je abnormalita. Ja zadávateľa ľutujem. A chodiť do zelen. hriadok je fakt nebezpečné.
Min. rok som našlo čerstvo asi hrdlom vyvrhnuté bez akýchkoľvek štiav na betón.chodníčku - klbo živých http://www.bayer-veterina.cz/showdoc.do?docid=691. Bola horúčava, pes bol vnútri, škoda, že som ten hnus neodfotila.Od lekára viem, že človek sa nakazí najviac zo zle umytej zeleniny.
Xanti
23.04.14,19:30
Korela, vieš .. ja mať mačky ( chodia na dvor nehovorím že nie ) .. a príde dakto ku mne a povie, sprosto rob s nimi dačo .. ta čo ich mám vystrieľať? Ved to hned by bola polícia volaná, týranie zvierat ... aj basa je tuším za to.
Tak tiež by som povedala to isté, zabezpeč si záhradu ak ti vadia že tam chodia.... ako psa vieš ustrážiť, sliepky tiež ( ostriháš krídla ked preletujú) ale mačky to neustriehne človek, to nedá na obojok, to lieta. Nepríde od lavého suseda ta príde od pravého ... ale myši tento rok nemáme našťastie .. :)
korela
23.04.14,19:50
Angličania dokonca majú v zákone, že sused nemôže brániť jej vstupu na jeho pozemok. V poriadku, jedna mačka či kocúr, ale keď má niekto 10 mačiek, to nie je normálne. A to tu hlavne ide, že to prostredie je u zadávateľa premačkované. Okolo nás sú 3 mačky, majú ich po jednej. Jeden naproti, vedľa a o kus ďalej. Ale divoké bez veterinárnej opatery sú v blízkosti. Podnik. Tie majú cez nás diaľnicu. Nedávno som počula zadného suseda, ak nejakú nedôstojným spôsobom niekam z hriadok posielal. Toto ľudí štve, nedajú sa doma naučiť na vecko pre mačky.Keď na YT sú schopné chodiť na splachovacie, tak by to nemal byť problém.
Xanti
23.04.14,20:01
Zaujímavý zákon, ešte pred rokom mala suseda psa ... na dvor dobehli tak zo dve mačky sporadicky ( raz za čas jej pes ušiel tak nahánal aj u nás mačky ) ale mali sme kopu myší a kunu v streche ..
Posledný rok je plný dvor mačiek .. prestrieda sa ich tam hodne... človek ich aj pomenoval ( jeden kocúrik sa Adolf volá, bo čisto jak ten nemecký vypatra takú čiernu knurku má), dobehne od dalšieho suseda pes podohana ich .. akurát Adolfovi da pokoj bo sú so spoločného dvora a vybavené. Ale nemala by som to srdce im ublížiť ... a máš jednu mačku a ani nevieš skade máš plný dvor .. nakotia sa. A nie každý m a to srdce ich utopiť abo zahlušiť ked sú malé..
pavol54
23.04.14,20:01
každý domáci miláčik ak je premnožený a majiteľ ho nezvláda je pre okolie problém mačky, holuby pre ne neexistuje plotová bariéra psy sú zase zvukový problém. v prírode voľne žijúce živočíchy majú svojich prirodzených predátorov a nikto sa nad tým nepozastavuje. ak mačka likviduje myši tak má svojho - líšku a pod, lenže ani mačky nežerú len myši a potkany ale aj inú stravu preto mačka domáca, na dvore sa jedna mačka dá ustrážiť ale ak takých päť sa vrhne vykonávať potrebu do čerstvo vysadených hriadok zeleniny tak to je problém, načo platím daň ak má má obmedzovať stádo susedových mačiek horšie je ak sú mačky v symbióze s holubmi vo vysiatom hrachu mačky tak rozhrabú hriadky že je otvorená cesta pre holuby a je po pestovateľskej radosti najmä ak vedia kde majú zobákmi hrabať. a takých sto holubov(lietajúcich potkanov) poteší. Lenže sme tolerantní pri dodržiavaní občianskeho zákonníka lebo nikto nemá právo obmedzovať svojou činnosťou a chovaním zvierat iného
korela
23.04.14,20:32
Čo viem, je zaužívané, naložiť mačku do auta a vysadiť hóóódne ďaleko, pretože sa vie dokázateľne vrátiť údajne aj z 3 tis. km vzdialenosti. Ona sa vždy vynájde, netreba sa obávať. Nestačí na druhý koniec obce. A netreba ju hneď kántriť. Ak majiteľovi nedochádza, prečo by si mal niekto stále zvyšovať svoj tlak. S týmto sa otvorene stotožňujem.
osky
19.05.14,19:06
na macky predsa byva aka rastlina,neviem ako sa to vola po nasom,nemecky je to Katzengras....a to vraj odpudzuje macky.skus si to nasadit do zahonov a mozno to bude ucinkovat.
susedia maju macky,ale k nam vzdy chodila len jedna.nevsimla som si ze by spinila....odkedy sme doiezli psa,nechodi.ale v zime boli v pivnici mysi-pred tym nie.
vcera sa nam nas havo stratil,tak uvidime,ci macka bude chodit zase.
ale kuny a tchory chodia stale-na susedovu povalu,pretoze chova sliepky,maju tam co zrat...takze tak.zvieratam kazajku nenasadis.....
korela
19.05.14,22:57
Čo to píšeš v minulom čase, snáď sa vám vráti, nie? Ešte doma sa nám NO vrátil po troch dňoch, už sme ho neočakávali. Či bol na záletoch, ktovie, skoro sme z nôh spadli, ale mal dohryzené hlavne nohy, až otvorené rany medzi šľachami. Inak celý. Akoby sa chytil do oka. To by museli byť oká ale na medvede, nie na zajace.
korela
19.05.14,22:59
Netreba ich zabíjať, stačí presťahovať o pár km ďalej. Keď niekto nepozná medze.
korela
19.05.14,23:01
Áno.To je ako s kormonármi. O premnožení a neriešení medveďov nehovoriac. Na čo sa zasa čaká?