Sofiké Antalová
22.04.14,16:13
Vytrhla som si kliešťa. Po dvoch dňoch sa mi tam vytvoril pluzgier .
Je to obranna reakcia mojho tela ? Co to je ?
buchač
22.04.14,15:14
Odpoveď už máš


Môže byť .
No nemusí .
Osobne by som veľmi neriskoval a nabehol k lekárovi .
Minulý rok som mal ( hajzla jedného ) zaseknutého hentam - onam ...
Doktor vybral a následne predpísal antibiotiká , tie som bral 7 dní .
http://www.porada.sk/t242337-pluzgier-po-kliestovi.html

Nezakladaj duplicitné témy ....

Na základe vytrhnutia doplňujem odpoveď .
Kliešť sa nevytrhuje , ale točivým pohybom vyberá .
Kľudne tam mohli ostať hryzadlá a máš problém .
Takže červené platí duplovane !!!
willma
22.04.14,16:19
kliešť nie je skrutka :) takže von s ním nasledovne:

Ako správne odstrániť kliešťa: stačí pinzeta a dezinfekcia

Kedysi sa odporúčalo udusiť zahryznutého kliešťa olejom alebo mastným krémom. Lenže ak je kliešť nakazený, infekcii len uľahčíme cestu do tela. Dusiaci sa kliešť totiž vyvráti obsah svojich vnútorností do ranky.
Ďalším mýtom je krútenie kliešťa v smere či proti smeru hodinových ručičiek. Kliešť nemá závit, drží sa podobným mechanizmom ako príchytka v stene.
Pred odstránením ho polejte či postriekajte nejakou dezinfekciou, najlepšie s obsahom alkoholu. Ak nemáte poruke dezinfekčný prostriedok z lekárne (Septonex, Dettol, lieh, jódová tinktúra, Alpa), použite alkoholický nápoj, parfum, kolínsku. Niekto pripúšťa aj použitie hustej mydlovej peny, keďže mydlo má aj dezinfekčný účinok (najmä antibakteriálne).
Kliešťa uchopte pinzetou či klieštikmi na vyberanie kliešťov z lekárne čo najbližšie pri koži a pokúste sa ho doslova vykývať. Neponáhľajte sa, snažte sa ho nerozpučiť. Následne ranku opäť dezinfikujte.

Včasné odstránenie kliešťa je dôležité, ale ak ste v lese a nemáte so sebou nijaké pomôcky, radšej s odstraňovaním počkajte až domov. Ak sa stane, že časť kliešťa ostane v koži, netreba robiť paniku. Miesto ošetrite masťou s obsahom antibiotika (napr. Framykoin) a zvyšok kliešťa sa po čase vylúči mimo kože podobne ako drevená trieska. Vhodnejšie však bude vyhľadať lekára, ktorý vám odtrhnutú hlavičku kliešťa odborne a za sterilných podmienok odstráni.
buchač
22.04.14,16:38
Júúúj wilmuš ....

ZLE , ZLE , ešte raz ZLE ...
Ten link je brutálne ZLÝ !!!

Metóda leukoplastom ???...to čo za debila doporučil ... ???
cacka
22.04.14,16:50
Na ten leukoplast sme sa dali nahovoriť aj my a nedopadlo to dobre...hlava ostala vo vnútri. Takže ja neodporúčam.
willma
22.04.14,16:50
no ja nie a metóda leukoplastom sa mi tiež nezdá :) Asi to vymažem a nechám len to podstatné :)
Sofiké Antalová
23.04.14,12:43
Prepáč Opravujem sa. Ja som ho točivýmk pohybom vybrala.. Nečakala som že to je tak doležite.. Napisala som to skratene viem že je v tom velký rozdiel.. Ospravedlnujem sa a Dakujem
veronikasad
23.04.14,12:57
Bola si dnes u lekára ?
Sofiké Antalová
23.04.14,13:05
Bohužial nie ale zajtra by som mala ist :)