Lenras
22.04.14,17:55
Manželka sa lieči na rakovinu.Pri odbere krvi jej nemôžu zobrať krv(netečie jej).Môžte prosim poradiť čo robiť pred odebrom?Vypila asi liter čistej vody a nič.
willma
22.04.14,15:59
Lekár by mal vedieť ako na to. A všebecne pred odberom má byť zvýšený príjem tekutín. U Tvojej manželky ale predpokladám, že nebude problém s tekutinami. Možno by pomohlo pri častých odberoch radšej zaviesť kanylu - nie som odborník, možno niekto z radov lekárov registrovaných na Porade bude vedieť poradiť viac. Ale v prvom rade situáciu treba riešiť priamo v ambulancii s ošetrujúcim lekárom.
buchač
22.04.14,16:34
Pri rakovine bežná vec ...
Nepíšeš , že o akú ambulanciu ide , či onko alebo nejaká iná .

Ak ide o prípad odberu na iných ambulanciách , tak doporučujem , aby manželka upozornila na diagnózu , personál sa ( mal by ) adekvátne pripraví . Je to okamžite iný prístup .
Ak je na chemoterapii , je to tiež dôsledok tej liečby .

Trochu poopravím :

willma
Možno by pomohlo pri častých odberoch radšej zaviesť kanylu

Kanyla ??? Aj keby boli zo štyri zavedené , do každej končatiny ...tak odber krvy sa robí zázadne novou ihlou a hlavne do nového vpichu . Ak by sa brala krv z kanyly , došlo by ku zkresleniu výsledkov ...
Kanyla je na príjem infúzií ...tiež ju nemožno mať dlho v žile ...
Problém odberu ale môže byť skôr rázu psychického ako fyzického .
willma
22.04.14,16:36
preto som po opravovanej vete doplnila, že nie som odborník :)
buchač
22.04.14,16:43
wilmuš

Ja tiež nie .......ja dávam rozumy z pohľadu pacienta , ktorý už niečo za sebou má ...;)

...a ja som bol ( som ) pacient , ktorí sa zvykne aj vypytovať na určité skutočnosti - informácie ...