slawko.
23.04.14,17:18
dobry den aj ja sa chcem opytat ohladom pridavok na deti pracujem v nemecku a viem ze kamarati poberaju pridavky na deti ale neviem ako to je z detmi ktore maju viac ako 18 rokou bivaju u rodicou a nemaju ziadny prijem mam dceru ktora ma 22 rokou ktora byva s nami v jednej domacnosti nepracuje a nema ziadny prijem viete mi poradit?dakujem.
buchač
23.04.14,15:27
viem ze kamarati poberaju pridavky na deti ale neviem ako to je z detmi ktore maju viac ako 18 rokou bivaju u rodicou a nemaju ziadny prijem mam dceru ktora ma 22 rokou ktora byva s nami v jednej domacnosti nepracuje a nema ziadny prijem
Nedávaš jednu podstatnú informáciu .
Kamaráti berú prídavky na deti , ktoré majú viac ako 18 rokov ...takže pravdepodobne ( na 100 % ) ešte študujú ...inak neprichádza do úvahy poberanie prídavkov .
Platí toto :

Kto má nárok na prídavok na dieťa?

Nárok na prídavok na dieťa má predovšetkým rodič, ktorý sa o stará o nezaopatrené dieťa. Výška príjmu rodiča nie je dôležitá. V prípade, ak sa o dieťa nestará rodič, zákon presne stanoví, kto má naň nárok. Prvou podmienkou však je, že rodič či iná osoba sa musí o dieťa starať. Rodič aj dieťa musia mať na Slovensku trvalý alebo aspoň prechodný pobyt.

Nezaopatrené dieťa sa rozumie dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom.
willma
23.04.14,15:29
nech sa dievča aspoň zaeviduje na úrade práce - nech máte s krku odvody do zdravotnej poisťovne. Inak ste ju v podstate povinní živiť a pokiaľ nemá štatút študenta či už strednej alebo vysokej školy tak na PnD a ani na daňový bonus nárok nemáte.
slawko.
23.04.14,15:37
na slovensku viem ze nemame na nic narok ze sme za nu zodpovedny az do 25 rokou je zaevidovana na urade ma trvali pobyt s nami ale nema pracu a tak ma nulovy prijem ale neviem ket pracujem v nemecku ci nemam nahodou nejaky narok ci nemci nevyplacuju aj detom nejake peniaze ket nemaju pracu a maju nulovy prijem dik.
willma
23.04.14,17:36
ale takéto si teda musíš zistiť v Nemecku, predpokladám, že nik z poraďákov nemeckú legislatívu nepozná a neovláda.