Janjur
23.04.14,20:21
Moja Slovenská firma ma zamestnáva v Nórsku , teraz v apríli nás firma previedla z Slovenského sociálneho systému do Nórskeho , problém je ten že doma na SK nás odhlásili v zdravotnej poisťovni v Nórsku prihlásili do zdravotnej poisťovni , ale vybavenie zdravotných preukazov pre zamestnancov trvá firme 6 až 9 mesiacov , čo mám robiť počas tejto doby , keď pravidelne si chodím k doktorovi pre lieky , čo ak sa mi niečo stane , fakticky som nepoistený nikde , to je realita Slovenských firiem v zahraničí .Boli prípady v minulosti že zamestnanec si hradil celé operácie , vitajte v Európskej únii.
ivka70
23.04.14,18:25
Tlacit na firmu, aby vam zdravotne preukazy alebo aspon potvrdenie o zdravotnom poisteni v Norsku vydala okamzite.

Lebo inak nie ste poisteny a teda by ste sa mali poistit na SK ako dobrovolne poistena osoba. co ale nemozete, pokial mate ZP v Norsku, lebo v EU mozete mat iba jedno ZP .
Chobot
23.04.14,20:08
Nechce sa mi veriť, že vystavenie zdravotného preukazu či EPZP trvá 6 mesiacov. V Nórsku! U nás ich poisťovňa vyhotoví a zašle do týždňa. Tam bude niečo iné nekalé.