koll86
23.04.14,20:43
Ahojte, chcel by som sa poradiť, idem stavať bungalov z ytongu 300 + 15cm Izolácie v dome chcem určite krb asi teplovodný podlahové kúrenie no uvažujem ešte o kotly na drevo prípadne, pelety brikety, plyn nemám k dispozícii a elektrika sa mi zdá drahá. Skúste mi poradiť. Každa rada dobrá
buchač
23.04.14,19:02
Vypočítaj si tepelné straty a následne sa zariaď .

Jeden z príkladov výpočtu...na nete je ich ale viacero .

http://www.krby-kama.cz/sk/9264/vypocet-vykonu-krbov-a-kachli/
maped
23.04.14,19:39
prečo Bungalov? Teraz sa začínajú stavať dvojpodlažné nízkoenergetické domy. Mám v rodine architekta, viem o čom hovorím.
koll86
23.04.14,19:51
lebo neznášam schody :) a ked budem starý tak sa nechcem štverať na poschodie preto
buchač
23.04.14,19:51
...neber osobne , ale čudujem sa tejto otázke ...
Že prečo Bungalov ???...a prečo nie , ak sa hodí do prostredia a aj z iných okolností ? Trebárs už len preto , že sa práve Bungalov dotyčnému páči .......či ???

Nuž ja by som aj povedal , že nie sme v Amerike a domy sa nestavajú ( nepredávajú - nekupujú ) predsa každý deň , respektíve inak povedané , že nie každý si to môže dovoliť .

Ergo , dom nie je oblečenie alebo účes , ktorý podlieha v našich končinách až tak móde .

Občas vidím tie moderny architektov ...sorry , ale je mi z nich nevoľno .
Deya
24.04.14,18:41
Ideálnou voľbou sú kapilárne rohože. Nebudem sa rozpisovať, treba pozrieť http://www.kapilarnerohoze.sk/
Infraclima.sk ich ma v dobrej cene, kvalitna praca, dobra spolupraca.
fetya
24.06.14,08:31
dnes by som uz mozna dal inverterove klimatizacne jednotky do kazde miestnosti, mozno by investicne naklady boli vyssie, ako pri podlahovom kureni, ale prevadzkove naklady su ovela nizsie. Dnesne klimatizacie uz v pohode funguje aj od -20C.
EvaB
24.06.14,09:47
Ak chceš pevné palivá, musíš mať k tomu aj priestory. Máš to podpivničené? A je to aj kopa starostí a neporiadku. Prečo odmietaš elektriku? Poznám dom Y300+15EPS, bungalov s podkrovím, podpivničený, bez pivnice cca 230m2. Krb len pre radosť a občasné dokúrenie počas studených jarných a jesenných dní (nie teplovodný). Celkové mesačné náklady na elektriku 80€ (odhadom z toho 45-50€ na kúrenie tep.čerpadlom) + studená voda. Varí sa indukčkou, používa sa sušička.
lapejko
26.06.14,04:51
toto myslíš vážne?
fetya
26.06.14,06:49
ano, v rodine mam instalatera klimy a unho to uz funguje 3. rok