77sandra
24.04.14,06:38
buchač
24.04.14,05:01
...ham ...
Dáša_
24.04.14,05:25
Asi blbo variš :D (ospravedlnujem sa za nemiestnu reakciu, nejak mi nedalo :) )

Teda, aktualne nemám takú skúsenosť, ale pamätám si kedysi doma, že sme maličké kuriatka krmili mladými lístkami myšieho chvosta nasekenými na jemno s vareným vajíčkom, tvarohom.
Ale to bolo fakt dávno, dnes sa zrejme používajú iné postupy. Kedysi tu o chovaní hydiny veľmi dobre radil nick Peter z Bratislavy, len som ho už dlhšie nezazrela.
bodliak
24.04.14,05:42
Kuriatko. Dvojdňové, týždňové, mesačné ?
Ľudia sa už ani pýtať nevedia...
Tweety
24.04.14,06:01
Kuriatko ako oslovenie osoby? Musíš sa opýtať fundovanejšie. Tá tvoja otázka je o ničom.
Chobot
24.04.14,06:54
Neviem koľko máš rokov, ale tipujem že začína jednotkou. Odpoviem ti seriózne. (aj keď tipujem, že si niekto iný a zase si z nás robíš srandu, ako predtým pod menom Sophia).

Sliepka domáca je nenáročná hydina, kuriatka od malička (už pár hodín od vyliahnutia) majú inštikt všetko jesť. Kura je jedno z mála mláďať, ktoré rodičia nemusia učiť samostatne jesť. Dokonca som počul (nemám to overené) že chovatelia pštrosov dávali kurence medzi pštrosie mláďatá, aby sa tie od kureniec naučili zobať.

Takže kura nemusíš učiť jesť. Ak je čerstvo vyliahnuté, tak počkaj deň. Ak nezačne samé jesť, môžeš nasypať trochu šrotu na spodok a prstom do toho ťukať. Ak ani tak nezačne jesť, tak je problém v kuriatku. Buď začne od hladu jesť, alebo má vadu a neprežije. Nasilu ho nekŕm.

Máš len jedno kura?
korela
24.04.14,12:47
Tiež mi to napadlo. Či mu nie aj zima. Ak máš jedno, zohrievaj ho stolnou lampou, ak sa dá rameno ohnúť. A aj vodu by malo mať. A čím ho kŕmiš?
77sandra
24.04.14,13:55
tak bolo to kuriatko asi tak jednotýždňové. Ale po 13 hodine poobede mi umrelo v ruke, keď som ho chcela napojiť čiernym čajom vo mi včera poradil jeden otecko.Tak vďaka za rady.
kopretinka
25.04.14,08:43
:eek:
Peter z Bratislavy
25.04.14,15:25
Hydina je krdľové zviera, takže jedno kuriatko samo ťažko prežije.
Stačí im po vstrebaní žltku (cca po 24 hodinách) nasypať kukuričný šrot a sami reflexne začnú zobkať a opakujú to jedno po druhom. Práve sa mi dnes 25.4.liahnu, takže ak chceš, dojdi si vybrať z cca 8 plemien.
maped
25.04.14,16:42
černošské kuriatka :) ale zlaté.