fortunka
24.04.14,09:10
Potrebujem podať opravný kontrolný výkaz (ešte do termínu 25.). Potrebujem ale opraviť iba IČ DPH v 4 faktúrach. Ako na to?
Pracujem v MRP a tam nemam možnosť exportu iba dodatočného, je tam opravné a riadne, urobí mi to iba kompletné údaje. Mám podať iba tie 4 údaje alebo podať znvou celý KV? Ale zase keď som nahodila celý KV odznovu a dala dodatočné v edane, tak to chcelo kód zmeny ku každej položke (čo nie je možné u nás spraviť, keďže iba VF mám vyše 1000...)
avalik
24.04.14,07:14
Podaný opravný kontrolný výkaz nahrádza riadny kontrolný výkaz, t.j. uvedie v ňom znova všetky údaje z transakcií vrátane nových opravených alebo doplnených, pričom na pôvodne podaný kontrolný výkaz sa neprihliada. V prípade, že platiteľ podá opravný kontrolný výkaz, nemusí automaticky podávať aj opravné daňové priznanie.

ref: https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph#kedy_opravny
Ludmiiilka
24.04.14,07:23
Oprava:

Opravný výkaz nahrádza riadny kontrolný výkaz, tzn. že v ňom znova uvedieš všetky údaje, doklady súvisiace s daným daňovým obdobím, ale v hlavičke výkazu budeš mať označené, že sa jedná o opravný výkaz.
Tweety
24.04.14,07:25
tu neide o Dodatočný KV
Ludmiiilka
24.04.14,07:29
prepáč zle som si prečítala otázku. Ďakujem za upozornenie
fortunka
24.04.14,07:37
toto som si našla,ale keď dám "opravný" v edane tak to chce odo mňa kódy zmien ku cca 1000 riadkov ;) Idem este skusat
Žabinka
24.04.14,08:50
Nerobila som ešte opravný KV, ale skúsila som cez e-dane načítať uložené dáta, zaškrtla som opravný, a po kontrole mi nevypísalo, nič v zmysle že chce kód zmeny.
Prečítala som si tvoju otázku ešte raz, a pochopila som, kde robíš chybu. Ty potrebuješ opravný KV, nie dodatočný. Takže musíš vytvoriť v MRP úplne nový KV, znovu načítať dáta, atď.. Postupuješ ako pri novom KV, len s rozdielom, že po načítaní xml do e-daní alebo drsr.sk zaškrtneš opravný KV.. Dodatočný (v MRP) sa ťa netýka, keď je to do termínu 25. V opravnom nevypisuješ kódy zmeny, keďže je to akoby nový KV..
fortunka
24.04.14,09:46
Dakujem, presne tak to bolo... som sa doplietla riadne :))) Uz som to skusala xy krat a nakoniec sa mi to podarilo poslat ako "RIADNE" lebo som pri tolkej kontrole udajov uplne zabudla na hlavicku... tak teraz idem riesit co s 2. riadnym KV :P